Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 13 Vierailuja 1 995 Medioita 818

Kaikki politiikkaan liittyvä

No niin... No niin...
oman rahan käyttö oman rahan käyttö
Uuninpankkopoika Uuninpankkopoika
Pakolliset meemit Pakolliset meemit
HS propagandaa osa 20 HS propagandaa osa 20
HALLLLLEEEELUJA HALLLLLEEEELUJA
Suvakki Suvakki
DoZentti. Twitter on "suojattu" :D DoZentti. Twitter on "suojattu" :D
Näistä kuoriutui julkisia fasisteja. Näistä kuoriutui julkisia fasisteja.
Esa rankaisee Esa rankaisee
Ajetaan loputkin rikkaat täältä vit.. vissiin pois! Ajetaan loputkin rikkaat täältä vit.. vissiin pois!
Junkkari väläyttelee.. Junkkari väläyttelee..
Näin se Hollywoodin jutku parittaa valkosia naisia neekereille Näin se Hollywoodin jutku parittaa valkosia naisia neekereille
Denmari, totta kai. Denmari, totta kai.
Ydinasenappini nytkähtelee! Ydinasenappini nytkähtelee!
Hallitustunnustelut aloitettu Hallitustunnustelut aloitettu
Suomen Trump 🤣 Suomen Trump 🤣
Järjen jättiläiset! Järjen jättiläiset!
Politiikkaa ja Vittuilua Politiikkaa ja Vittuilua
Sannaa taas ❤️ Sannaa taas ❤️
Kehari idiootti suvakki Kehari idiootti suvakki
Trudeau. Trudeau.
SDP SDP
Näin siinä sitten kävi.. Näin siinä sitten kävi..
 862 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.2 MB, 1 tiedosto
22.03.2022 12:48:00
[ + 6 - | ]

Iiris

[62937] [iiris-suomela.jpg] [0.2 MB] [1440x958] [] []
iiris-suomela.jpg

22.03.2022 22:33:28
#557827 [+-] Piilota Suosittele

Niin, eihän se kaikkein köyhimpiin vaikutakkaan kun ne jo nyt joutuu hakemaan ruokansa hurstin leipäjonosta.
Nyt vaan ne ruoka jonot venyy / kasvaa kun väki niissä lisääntyy.
Mutta helvetin hieno aivopieru Iirikseltä, jos todella on tuollaisen sammakon suustaan päästänyt.

24.03.2022 17:16:55
#558174 [+2] Piilota Suosittele

>>558123 Sori, en kauheesti seuraa vihreiden kommentointia, joten mun näkökulmasta tämä kommentti esitetään muokkaamattomana totuutena. Samoin kaikkien niiden näkäkulmasta, jotka näkevät vain tämän meemun mutta eivät ole tietoisia alkuperäisestä möläytyksestä. Tällaisella liioittelulla ja sanojen hienoisella vääntelemisellä meemuilijat onnistuvat vain saamaan aikaan entistä enemmän vastakkainasettelua ja vittuuntumista konsensuksen rakentamisen sijaan.

24.03.2022 19:21:15
#558224 [+-] Piilota Suosittele

>>558174
Niinhän se vähän tuppaa noin menemään. Toki tässähän nyt on melkein sama pointti kuitenkin, ihme ettet ole kyseistä twiittiä nähnyt kun se on kuitenkin kiertänyt jo pitkään netissä. Iiris siis sanoi noin sanasta sanaan, mutta ruuan hinnan tilalla oli bensavero. Tässä oli vaan leikitelty ja annettu ymmärtää, että ruuan hinnan nousu olisi jotenkin hallituksen syy.

Mutta kyllähän kaikkeen luolastossa ja ylipäätään netissä olevaan materiaaliin pitää suhtautua epäilevästi puolin ja toisin.

[ 8 viestiä | ]