Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 14 Vierailuja 3 809 Medioita 826

Kaikki politiikkaan liittyvä

Vähän harvinaisempaa kuvamateriaalia Vähän harvinaisempaa kuvamateriaalia
Kiitos Tytti, kiitos demarit :D Kiitos Tytti, kiitos demarit :D
Yle propagandaa taas 32. Yle propagandaa taas 32.
Toimittajat. Toimittajat.
Virheä logiikka Virheä logiikka
Vapaus, veljeys ja fasismi. Viva La France! Vapaus, veljeys ja fasismi. Viva La France!
Hallitus hoitaa taas 🤦‍♂️ Hallitus hoitaa taas 🤦‍♂️
Perustelut raiskaukselle. Perustelut raiskaukselle.
Putinin trollin äkykkyys osa 476 Putinin trollin äkykkyys osa 476
Kriisiapua afrikantähden uhreille 🤣 Kriisiapua afrikantähden uhreille 🤣
Purra ei usko tätäkään Purra ei usko tätäkään
Kirurgit Kirurgit
Haittasuomalaisten rikollisuus Haittasuomalaisten rikollisuus
Rosollipuolue. Rosollipuolue.
Tietovisa Tietovisa
Frumppi rakentaa muurin yay! Frumppi rakentaa muurin yay!
Koiron transformaatio Koiron transformaatio
Sinfoniaa 😁 Sinfoniaa 😁
Sanna Sanna
Natsien kirjarovioilla poltettiin homo ja transupornoa Natsien kirjarovioilla poltettiin homo ja transupornoa
Elot ja femmat Elot ja femmat
Paras aprillipila tähän asti. Paras aprillipila tähän asti.
Valitettavasti kaikki eivät ole saman arvoisia. Ali-ihmisiä on Valitettavasti kaikki eivät ole saman arvoisia. Ali-ihmisiä on
Tehdäänpä Hesarin vaalikone 2018 Tehdäänpä Hesarin vaalikone 2018
 319 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.38 MB, 3 tiedostoa
01.09.2025 20:45:15
[ + 0 | ]

Politiikkaa ja Vittuilua

[82743] [tiedosto_1.png] [0.06 MB] [605x648] [] []
tiedosto_1.png
[82742] [tiedosto_2.png] [0.16 MB] [598x608] [] []
tiedosto_2.png
[82741] [tiedosto_3.png] [0.16 MB] [605x606] [] []
tiedosto_3.png

sdp

(559)  · 

persut

(247)  · 

lindtman

01.09.2025 21:02:48
#714962 [+4] Piilota Suosittele

Ois kiva tietää mitä nää "ihmisvihaa kylvävät ja rasistiset puheet" on.
Veikkaisin tyyliin tilastoja ja fatkoja.

01.09.2025 21:31:54
#714969 [+2] Piilota Suosittele

>>714962
Niitähän ne. Kun maailmanhalaaja näkee tilastot jotka kertovat raa'asti sen, että niiden ideologia ei toimi niin hipit vetäytyy siilipuolustukseen. Ts. kykenemättömyys hyväksymään elämän realiteetit sekä muokkaamaan toimintamalliaan vastaamaan todellisuutta.

Sama ku yks dementikko tuttu yrittää väärillä tunnuksilla pankkiin ja kun ei pääse niin koittaa samoilla tunnuksilla niin kauan, että tili menee lukkoon. Sitten ihmettelee. Jeesaan tilin aukasussa ja heti kohta perään sama juttu. Demarien kannattajien keski-ikähän oli jotain 65-vuotta, että kai se jatkuva viilin ja kaurapuuron syönti ei oo loppupeleissä hyväksi järjen valolle. Vihreiden kannattajien keski-ikä oli jotain 25-vuoden korvilla, eli ei oo vielä aivot kunnolla ehtineet kehittyä.

01.09.2025 22:17:06
#714978 [+3] Piilota Suosittele

Normaalia noille Demakkoille, että kun ei voida väittää vastaan siitä mitä on sanottu, niin aletaan itkemään siitä, miten se on sanottu. Eikä tässäkään tapauksessa sanottu asiaa yhtään mitenkään erikoisella tavalla, jota esimerkiksi muiden puolueiden poliitikot ja taloustoimittajat eivät olisi jo käyttäneet. Kyllä siitä Suomen tarvitsemasta laadullisesta maahanmuutosta ja maahanmuuttajien pisteytyksestä on puhuttu jo ties kuinka kauan, mutta nyt nämä vihervassaritoimittelijat ja -poliitikot keksivät tuosta Keskikaljan puheesta yhteisen tavan nostattaa turhaa kohua ja kerätä klikkiotsikoita.

[ 4 viestiä | ]