Tehäänkö tuolla muuta kuin kinastellaan kuin jossain päiväkodissa, että kuka sano ja mitä? Nyt on saatu mitä haluttiin, niin on lapsellista alkaa molemminpuolista "minä minä minä, sinä sinä sinä". Ja näille maksetaan tästä.
"Ei tämä ole mikään naurun asia" :D :D :D :D - Kyllä, rouva pääministeri, esittämänne rooli on aivan täysin naurun asia, kuten koko hallituksen rooli tuossakin asiassa.
No mitäs myivät silloin aikoinaan venäläisille niin paljon tontteja täältä suomesta ? Esko Ahokin oli niin venäläisten myymiselle liputtamassa. Alkaako nyt kaduttaa nii !
HYvin näkee, että ei kestä samariinilla hermo kun joutuu vähän vastaamaan muuhunkin kuin iloisiin asioihin. Se kertoo yhtä ja toista. Hermoituksissaan kun sitä voi oikeasti sanoa miettimättä mitä sanoo. Tulee lipsauksia. Kertoo myös aika paljon pääministerin kyvyistä. Ei ole riittävä osaaminen taustalla kyseiseen tehtävään.
[
6 viestiä
|
]
⭰
Veispuukin Jutku
sinun lompakkosi
Oho, taas marinaa..
Demokratia vs ryssä.
Amerikka update
Yle
Tynkkynen exposaa eloapinat
Demarit, yrittäjien puolella..
Ainoa oikea vastaus ryssälle
Herlin
Unelma on jo hyvällä alulla.
Politiikka-kompassin käsitys politiikka-kompassista