Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 14 Vierailuja 3 717 Medioita 832

Kaikki politiikkaan liittyvä

Honkasalo, kaksinaismoralismi Honkasalo, kaksinaismoralismi
Jatkosodan syy - Operatsia Groza Jatkosodan syy - Operatsia Groza
Vasemmistopoliitikko. Vasemmistopoliitikko.
Joko Media tai Sanna valehteli. Joko Media tai Sanna valehteli.
Taas Marinaa. Taas Marinaa.
Käteinen Käteinen
Letsgobrandon Letsgobrandon
Suvakit servattu Suvakit servattu
Hallitus hoitaa taas 🤦‍♂️ Hallitus hoitaa taas 🤦‍♂️
Hei hei Suomi. Kiitos hallitus. Hei hei Suomi. Kiitos hallitus.
Boomer Boomer
MTV3 alennustila. MTV3 alennustila.
Kekkonen takaisin! Kekkonen takaisin!
Toimittajat. Toimittajat.
Otto Meri, ihmisten ystävä Otto Meri, ihmisten ystävä
Kela Kela
Kjäh kjäh 😁 Kjäh kjäh 😁
Ruotsin tie Ruotsin tie
Suomen media 🤦‍♂️ Suomen media 🤦‍♂️
Kokoomus gallupien nro 1. Kokoomus gallupien nro 1.
Vihreää itkua. Vihreää itkua.
Yle propagandaa taas 25. Yle propagandaa taas 25.
Ano Turtiainen - vittu mikä pelle Ano Turtiainen - vittu mikä pelle
Vasemmistolainen apustaja taas vauhdissa Vasemmistolainen apustaja taas vauhdissa
 635 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.07 MB, 1 tiedosto
15.09.2022 08:08:47
[ + 7 - | ]

Yle hävisi Ruotsin vaalit.

[67522] [20220915_080804.jpg] [0.07 MB] [500x562] [] []
20220915_080804.jpg

yleisradio

(64)  · 

ruotsi

(146)  · 

vaalit

(57)
15.09.2022 08:32:49
#598865 [+9] Piilota Suosittele

Nämä on kyllä hauskoja, kun "puolueettomat" politiikan toimittajat näyttävät suoraan mitä mieltä ovat lopputuloksesta.

Muistan hyvin kun Trump valittiin.
Kaikki hehkuttivat kuinka nyt tulee naispresidentti ja tulosten jälkeen joka sorkka seisoo hiljaa ja suu auki.

15.09.2022 18:20:26
#599065 [+4] Piilota Suosittele

Nyt näyttää kuviin päässeen aito Vulva-driving-sucker-mom, joka takuuvarmasti ihannoi pridea ja haluaa ihanaa kulttuurista arabivärinää Suomeen ja Ruotsiin.

Ymmärtämättä, että arabivärinä tarkoittaa muun muassa katoilta lähteviä sateenkaaria.

15.09.2022 19:07:36 | 19:10:59
#599088 [+4] Piilota Suosittele

>>599087
Se on kyllä kumma, että tänä päivänä yhdessä jos toisessa työpaikassa korostetaan objektiivisuutta ja yleistä toisten suvaitsevaisuutta (tosin nyt on tullut jo liikaakin tätä safe space -shittiä, koska aina ei vain voi olla kivaa ja fantsua), mutta Yle sitten oikein valitsemalla valitsee subjektiivisimmat ja hörhöimmät tyypit listoilleen.

Mutta helppokos se on valita niitä subjektiivisia samanlaisia ihmisiä, kun saa rahansa veronmaksajilta eli on jälleen julkisen puolen suojatyöpaikkoja täynnä oleva tuottamattomien ihmisten muovinen suojakupla.

On muuten mahtava tämä EK:n Hyvä Yritys -kampanja. "Meidän äiti tekee teidän äitien työpaikat!"

Ja juuri näinhän se asia on. Ilman yksityistä puolta ja tuottavia yrityksiä ei ole varaa julkisen puolen työpaikkoihin. Ei niihin turhiin ja tarpeettomiin - mutta ei niihin aidosti tarpeellisiinkaan kuten hoitajiin, poliisiin, palomiehiin.

Tuokin Ylen subjektiivisuutensa näyttävä mielipidetoimittelija saa palkkansa meiltä veronmaksajilta. Hänen pitäisi ymmärtää kunnioittaa asiaa ja osata olla objektiivinen. Mutta ei, koska Yle. Kyseinen lafka pitäisi todellakin siivota. Säästöjä saataisiin.

16.09.2022 18:12:15
#599412 [+2] Piilota Suosittele

>>599088

Syksyn saapuessa kunnolla, alkaa suomalaisille selvitä kupletin juoni. Maailmalle on varaa heittää 17 miljardia, mutta ei suomalaisille työn tekijöille.

[ 6 viestiä | ]