Schrödinger kävelee Schrödinger kävelee
whad is love whad is love
mega fuuu mega fuuu
Clint Clint
Kärnä Kärnä
Cherry Cherry
Japaningondola Japaningondola
Slayjerin pesukone Slayjerin pesukone
Rapunaaman poikamiesajat ovat ohi Rapunaaman poikamiesajat ovat ohi
woodehhh woodehhh
rukouskutsu rukouskutsu
Kiinan sukellusveneet Kiinan sukellusveneet
Katso sitä Katso sitä
Gynellä Gynellä
Rajakkien aivopierut Rajakkien aivopierut
Race war <3 Race war <3
Paavo Suuren voimajalka Paavo Suuren voimajalka
infinite money infinite money
Hesarin uutisointi vuonna 1998 Hesarin uutisointi vuonna 1998
automerkit automerkit
Unclesampatriot Unclesampatriot
ruck reah!! ruck reah!!
beder ban beder ban
Protip Protip
 789 näyttökertaa, 3 viestiä, 0.47 MB, 1 tiedosto, 09.07.2022 03:16:20
[ + 3 | ]

rokote

[65627] [rokote.png] [0.47 MB] [711x1060] [] []
rokote.png

rokote

(70)  · 

tauti

(10)
09.07.2022 09:45:03
#584745 [+2] Piilota Suosittele

Vittu että toi viimeinen lause on kerta kerran jälkeen ärsyttävämpi.

Yhtälailla aids, ebola, ja monet syövät ovat tappavia tauteja joita vain ei suoraan näe oireiden perusteella kun samat oireet voi viitata sen sataan eri tautiin tai puutos tilaan joista se 75% on lähes vaarattomia vaatien vain hoidon tai elämäntapojen muutoksen, mutta juuri sen pienen 0,05-1% riskin takia on hyvä testata ettei kyse ole siitä hyppykupasta tai kupan kuudesta muusta versiosta.

Eli olet yli-lihava, istut 16 tuntia päivässä, liikut harvoin, syöt runsaasti tyydyttynyttä rasvaa sisältävää hiilari & proteiini mössöä ja nyt paskalla käydessä on paskan mukana tullut pönttöön muutama roiske kirkasta verta.
Menet lä'ägäriin, lä'ägäri katsoo sinua ja lukee oireet.

Lä'ägäri ajattelee "Läskillä on peräpukamat".

Lä'ägäri pyytää vetämään byysat, kalsarit nilkkoihin ja näyttämään "kuutamon".

Jos lä'ägäri näkee mitä epäilee hän voi suostumuksellasi hirttää muutaman niistä isoimmista palleroista ja saat mukaasi reseptin pers salvaan & kipuun.

Sitten lä'ägäri voi ehdottaa että jos kuitenkin varmuuden vuoksi kävisit tähystyksessä ja kokeissa että voitaisiin sulkea paksusuolen syöpä, keliakia ja crohnin tauti pois laskuista kun peräpukamista kuitenkin kärsii joka kolmas suomalainen jossain vaiheessa elämää jolloin yleinen vaiva voi peittää samoilla oireilla ikävämmän vaivan tai tappavamman taudin.

Tämän takia on hyvä että testataan mitä löytyy, kuin se että kuunnellaan jotain facen, jewtuben yms nenäänsä hopeavedellä huuhtelevan "asiantuntijan" neuvoja / diagnooseja / puoskarointeja.

[ 3 viestiä | ]