Ihana nainen Ihana nainen
Ihana nainen Ihana nainen
naamioitunut saalistaja naamioitunut saalistaja
kauppamiehiä kauppamiehiä
Totuus Totuus
Kuoli saatana Kuoli saatana
Liukasta Liukasta
Tisuli Tisuli
pornoklikki pornoklikki
Leanna Decker Leanna Decker
termit kuntoon termit kuntoon
pehmeä laskeutuminen pehmeä laskeutuminen
heimosenkeimo heimosenkeimo
laita muna sinne laita muna sinne
Videokokoelma Videokokoelma
Anna mulle piiskaa Anna mulle piiskaa
pajeettien huvipuisto pajeettien huvipuisto
Maistuisko? Maistuisko?
Yhdistetty Yhdistetty
Resident evil Resident evil
tärkeä tiedotus tärkeä tiedotus
Granit pohtii Granit pohtii
jos vetää nopeet niin selvii aamuks jos vetää nopeet niin selvii aamuks
motivational motivational
@-
 576 näyttökertaa, 15 viestiä, 0.86 MB, 1 tiedosto, 17.11.2020 15:12:18
[ + 10 - | ]

Miesten kuukautiset ja yliopistomaailma jatkoa...

[49492] [gr.png] [0.86 MB] [1917x926] [] []
gr.png

kuukautiset

(9)  · 

yliopisto

(12)
17.11.2020 18:49:01 | 18:50:09
#410285 [+-] Piilota Suosittele

Toivottavasti transihmiset nousevat tällaista "miesten kuukautiset" -asiaa vastaan, koska tuollainen biologian vastainen tuuban puhuminen juurikin vahingoittaa transihmisiä ja saa aikaan naurun ja vihan. Todellisuudessa naurun ja vihan kohde toki ovat "paremmat" ihmiset, jotka miesten kuukautisia, raskaana olevia miehiä sun muita hullutuksia höpisevät.

Yliopistoissa kylvetään ideologisia hulluuksia ja nöyristelyä joka suuntaan. Pitää olla "parempaa" ihmistä. Ja kas, sitten jos joku onkin eri mieltä, niin hyökätään kuin eläimet ja alkaa sellainen raatelu ja vihapuhe, ettei pahemmasta väliä. Siis näiden ideologisten "parempien" ihmisten toimesta.

Tämä "parempien" ihmisten ylivertaisuus ja paremmuus on käyttäytymismalli erityisesti sosiaalisessa mediassa - ja nämä "paremmat" raukat, nämä todellisuudessa toisia pahemmat ihmiset, eivät edes huomaa, kun alkavat itse "öyhöttämään" ja haukkumaan toisia - ja harjoittavat vihapuhetta.

Onneksi en ole yliopistossa opiskellut. Olin kyllä yhden projektiharjoitustyön verran hankkeen omistajana aina välillä paikalla + vastailemassa kysymyksiin.

17.11.2020 19:22:14
#410291 [+-] Piilota Suosittele

En oo ite ymmärtäny ikinä tota "itsemäärittelemisen oikeutta". Tai kai ny itsensä saa määritellä miten haluaa mut ei mun siihen määritelmään pakko ole uskoa. Voisinko itse määritellä itseni presidentiksi ja teidän pitäis sit pitää mua presidenttinä?

18.11.2020 19:24:07
#410587 [+-] Piilota Suosittele

>>410291
Tää. Ei se mitään jos joku haluaa leikkiä olevansa mies/nainen/traktori/muu vaan kun nykyään vaaditaan että muiden, siis koko yhteiskunnan,pitää leikkiä samaa leikkiä myös. Missä demokratia. Tai kun tasa-arvoinen avioliitto tarkoittaa että kirkon PITÄÄ vihkiä homot. Maistraatti ei kelpaa. Eikös kirkko ja valtio joskus erotettu toisistaan? Kai kirkko voi noudattaa omia oppejaan? Siitä vaan hompsukat moskeijaan vihille, se voisi olla jännää seurattavaa.

[ 15 viestiä | ]