Se on bilesannan kaveri/randomi tuntematon, joka törmäsi sattumalta pääministeriin ja josta kohtaamisesta osasi äkkiä valtakunnalliset sanomalehdet uutisoida sen sijasta, että kyselisi bilesannalta ikäviä ajankohtaisia asioita.
>>597339 Googlettelin tuota illalla vielä, kun alkoi tulemaan sieltä ja täältä asiasta. Olin aamulla (tai muuten vain aiemmin) nähnyt uutisen kuinka ihanasti oli joku perhe kohdannut pääministerin. Siinä ei korostettu nimeä eikä mitä mutusteltiin.
Kiva oli taas yllätys, kun paljastui, että ei se ollutkaan niin sattuma. Ja mediahan söi syötin ja uutisoi vaahtokarkeista. Kuinka ihanaa.
Mökin mummolla ei ole vaahtokarkkeja nyt saati ensi talvena. Mökin mummolla on korkeintaan pimeä ja sähkötön mökki, kun sähköt on katkaistu tai pahemmassa tapauksessa koko mökki on lunastettu.
[
6 viestiä
|
]
⭰
Mikko ja bensa.
THANKS JOE
Puola ei ryssää kumartele.
2 på gonget
Uusi poruķka uudet kujeet!
Yes
Jospa Nordinin fanittajat lopulta hahmottaisivat
Elokapinallisia pidätetään
Mitäpä niistä faktoista..
Henriksson ja suomalaisten karkoitus
Morjensta pojat.
SDP uusi logonsa!
Politiikka-kompassin käsitys politiikka-kompassista