Ei riitä. Tehtaita suljetaan. Kulutus taittuu. Alkaa uusi nälkävuosi. Tämä on sitä suurta resettiä muistuttavaa toimintaa. Samalla kun omistus on lisääntynyt, on se mennyt yhä pienemmälle ja pienemmälle osalle suomessa. Työ ja huvinvointi ei jakaudu tasan mitenkään. Toinen tekee työtä, toinen ei. Toinen maksaa vuokrat, sähköt ja muut itse. Toinen ei. Toinen on nettosaaja, toinen ei. Toinen pääsee heittämällä tutkimuksiin, toinen ei. Toinen saa maksusitoumuksen, toinen ei.
Molemmilla on sama tilanne rahallisesti. Sitä ei ole liikaa, vaan liian vähän vallitseviin olosuhteisiin nähden. Toinen saa apua, toinen ei.
Poliitikko on minulle yksi ja sama. Poliitikkojen aikaansaannosts koko vitun paska. Mitään muuta ei osata tehdä kuin tuhoa kansalaista kohtaan. Jos käy poikkiteloin poliitikko, loppuu häneltä kaverit ja tuki. Siinä demokratianne. Rahan valta on demokraattista.
>>554335 Olisin ehkä sinuna laittanu tuon numero 8 tilalle merkin = Meinaan näyttää turhan ryssäoikoselta pitää se numerojonon jatkona, vaikka se on selvästi tuon sinun ironisen vitsin kärki
[
7 viestiä
|
]
â°
Elämä on kovaa!
Thicc Marin
Ano ja VKK vouhotti olevansa passi vastaisia..
Keijo on taas todellisuutta.
Arvopohja.
Voi vittu ku ei mikään mee kohtuuvvella
Reptiliaanit hallitsevat maailmaa
poliitikot
Putinin trollien palkka laskenut taas.
oman rahan käyttö
Böö! Karkki vai kepponen nekrut?
Hyvää työtä Jutku. Saat tästä palkkioks kultaisen tähden
Uusi poruÄ·ka uudet kujeet!
BLM Riot Turns Into MAGA YMCA Dance Party
Miten se olikaan?
Sano ei
Eveliina Heinäluoma, SDP ääniharava
Huumehörhöt
Buuri Johannesburgist epävirallinen musavideo
E-e-en m-m-mä s-s-sanonu niin... APUA FASISTIT HYÖKKÄÄ!!!!