Kekkulilla meni hetkeksi pasmat sekaisin kun postasi kaksi mediaa, joiden sisällön oli ymmärtänyt päin persettä. Jälkimmäisen joutui hädissään jopa poistamaan kun kerroin miten asia oikeasti on. On se urpo.
>>533431 Se todisti varsin erinomaisesti sen kuinka sulta puuttuu medialukutaito ja kuinka uskot netistä löytämääsi paskaan jos se vain sopii ajatusmaailmaasi. Pienellä googlettamisella olisit voinut selvittää videosta otetun kuvakaappauksen taustat, mutta jätit sen tekemättä, koska sisältö ”resonoi”. Kaikkein parasta tässä on se, kuinka olet itse ensimmäisenä haukkumassa muita tyhmäksi.
Mainehaittaa peläten pikku kekkuli sitten otti ja poisti kaikessa hiljaisuudessa mediansa.
Onhan Ukkola oikeassa. Marinin pitäisi tällä hetkellä johtaa kansaa tilanteessa, jossa juuri on sanottu, että omikronin vuoksi pitää minimoida omikronin levittäminen eikä seikkailla siellä ja täällä.
Sitten Marin onkin taas televisiossa seikkailemassa ja keräämässä itselleen medianäkyvyyttä. Kyseinen ohjelma olisi varmasti pärjännyt ihan ilman Sannaakin tai jollain muulla (entisellä) pääministerillä.
[
9 viestiä
|
]
⭰
Samariinin ajatukset
Jospa Nordinin fanittajat lopulta hahmottaisivat
Kun joku ivailee Puolan kustannuksella
Tynkkynen exposaa eloapinat
Lauri Sutela
Yle propagandaa taas 32.
Sanna on isänmaallisesti suuntautunut.
MAGA Hakkarainen
Kari tiesi
Hyvää yötä nekru..
Melkoinen mainos 🤣
Jussi Halla-aho pormestariksi
Kiusallinen totuus
Yle - tuo logiikan ja järjen jättiläinen
Remu
Janne M. Korhonen
jotain yhteistä
Putin & co
Vasemmiston taloustieto.
Hoitajat
Oikea antifasisti 🤣
Keskisormi politiikalle?
Vasemmiston jäsen..
Hitlerin puhe. Aatu oli erittäin jalo ja älykäs monilahjakkuus