Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 14 Vierailuja 2 149 Medioita 818

Kaikki politiikkaan liittyvä

Sanna Marin on veikeä kissa Sanna Marin on veikeä kissa
Kehari Kehari
Vasemmistonuori. Vasemmistonuori.
suuri luottamuskysely suuri luottamuskysely
Kyllä professori, nyt eletään muunnellun euklidian aikoja Kyllä professori, nyt eletään muunnellun euklidian aikoja
Joe Rogan - Antifa Joe Rogan - Antifa
Mahtava uusi keksintö... Mahtava uusi keksintö...
Tynkkysen tuomio.. Tynkkysen tuomio..
Halla-aholla on asiaa Halla-aholla on asiaa
Mitä mieltä trump on äänestäjistänsä Mitä mieltä trump on äänestäjistänsä
Sdp:n nuordementiaosasto esittää Sdp:n nuordementiaosasto esittää
Itsenäinen ajattelija Itsenäinen ajattelija
neekerit saa turpaansa neekerit saa turpaansa
Vihreiltä jotain järkevää, ohhoh! Vihreiltä jotain järkevää, ohhoh!
MINÄMINÄMINÄMINÄ MINÄMINÄMINÄMINÄ
Kerta kiellon päälle Kerta kiellon päälle
Miksi te kaikki miehet hakkaatte naisia? Miksi te kaikki miehet hakkaatte naisia?
aivotonta menoa aivotonta menoa
Politiikka-kompassin käsitys politiikka-kompassista Politiikka-kompassin käsitys politiikka-kompassista
Melkoinen mainos 🤣 Melkoinen mainos 🤣
Mielenosoitus Mielenosoitus
Näin se Hollywoodin jutku parittaa valkosia naisia neekereille Näin se Hollywoodin jutku parittaa valkosia naisia neekereille
Suvakit servattu Suvakit servattu
Multikult.. Multikult..
 544 näyttökertaa, 9 viestiä, 3.1 MB, 1 tiedosto
14.06.2020 07:55:08
[ + 4 | ]

Jordan Peterson

[44231] [Jordan Peterson] [0.00s]

gender pay gab

 · 

tasa-arvo

(22)  · 

miehen euro

14.06.2020 11:15:40
#354482 [+-] Piilota Suosittele

>>354433
Katsoin vain puoleen väliin, kunnes haastattelijan "So you're saying" -kävi puuduttamaan niin, että oli pakko lopettaa. Googlettelun jälkeen huomasin naisen olevan varsin tunnettu tyhmästä tyylistään.

Rakentavampi tapa keskustella miesten ja naisten välisistä palkkaeroista olisi faktapohjainen argumentointi, jossa jokaisella osallistujalla on mahdollisuus todentaa faktat sekä perustella riittävän hyvin niihin pohjautuvat johtopäätökset. Sopii itse asiassa kaikkiin käsiteltäviin aiheisiin. Tässä tapauksessa haastattelijalla ei ollut antaa juuri muuta kuin omat ennakkokäsityksensä.

14.06.2020 12:23:51
#354500 [+-] Piilota Suosittele

Yli kaks vuotta vanha juttu, mut edelleen todella hyvä esimerkki siitä miten argumentointi pitäisi hoitaa ilman triggeröitymistä

14.06.2020 14:20:21
#354539 [+-] Piilota Suosittele

Ite kans ärsyttää vähän toi että väkisin ollaan eri mieltä, mutta toisaalta se on tapa hakea debattia sinällään varsinkin tollasessa tilanteessa. Aika hyvin toi jäbä kuitenkin jätti provosoitumatta loppupeleissä. Ihan mielenkiintonen setti kuitenkin.

14.06.2020 14:25:02
#354542 [+-] Piilota Suosittele

Triggeröitynyt emäntä voisi käydä kysymässä mitä Lähi-itä tarjoaa naisille. Onko siellä naisjohtajia ja millaisella määrällä? Onko palkka-kuoppaa ja ovatko onnettomia?

[ 9 viestiä | ]