>>710591 Voi jumalauta sä olet tyhmä! Ei vittu sentään. Rahaa ja apua on syydetty 60 vuotta, ja siksi osassa kohteista ei kannata tehdä mitään kuten tuottaa viljaa itse kun sen saa länsimailta ilmaiseksi.
Traktorit ruostuvat pelloilla, kaivot ja aurinkopaneelit hävitetään valkoisen pirun keksintönä, se osa mikä on rahaa, se menee klaanipäälliköille tai kehittyneimmissä maissa maan johdolle suoraan, sairaaloita ei käytetä vaikka niihin koulutetaan porukkaa, koulutettu neekeri on ylempiarvoinen, vaikka vain maataloustraktorin käyttöön koulutettu, eikä siksi alennu tekemään työtä johon se on koulutettu, tästä on hyvä lähteä eikä jeesustella enää yhtään tuen kanssa.
Teillä liberaaleilla vasureilla on monia kauniita ajatuksia kuten inkluusio ja tarkkailuluokkien sekä pulpettien poistaminen, jotka nyt ihan tavan idioottikin tiesi ennen muutoksia toimimattomaksi. Pakolaisten ottamisen keskeyttäminen on liian myöhäistä, voimme enää lieventää ilmiön haittavaikutuksia lyhyellä tähtäimellä.
On 4 neekeriä. neekereillä on plantaasi, joka pystyy ruokkimaan 4 neekeriä vuodessa. Molemmat neekeri-parit tekevät lapsen. Nyt neekerit joutuvat säästämään itse syömisestänsä, että lapselle jää ruokaa. Ei hätää. Eurooppa tulee apuun ja antaa 2 plantaasia ilmaiseksi vailla mitään vastakontribuutiota. Nyt neekeripareja tämä uusi tieto lämmittää. He tekevät 10 vuoden sisällä molemmat 3 lasta. Nyt ensimmäiset lapset ovat jo aikuisia ja tekevät hekin lapsen. 2 peltoa ei riitä enää elättämään kylää.
Näin tämä jatkuu hamaan tappiin asti, kunnes ymmärretään ettei tämä toimi. Sillä täytä maa on peruslogiikkaa sielläpäin.
>>711534 Ainut vaan, että ne neekerit eivät tee mitään siellä plantaaseilla sukupolvesta rippumatta vaan jonottavat leipää tai viljasäkkejä - paljon helpompaa.
[
10 viestiä
|
]
⭰
Vasurit ja vihreät
Taloudesta
Orpo
Linkola kertoo totuuden vihreistä
Oulu
Valta Kuuluu Kremlille - Oulu
Antifasisti 🤣
Keskusta taas 🤦♂️
Vasemmisto - Minttu Koponen
Redskins Owner Caves To Leftist Mob Decides To Change Team Name
Ripulia ahdistaa
Monesko riittää?
Iiris
Rahaa palaa..
Sdpkin putinin puolue.
Meemi
Sano ei
Jospa Nordinin fanittajat lopulta hahmottaisivat
Laitetaan nyt tännekin tämä
Vassari wojak
etuoikeutetuin
Kaarle Suuri. Saksa-Ranskan ensimmäinen keisari. Eka Reich