Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 13 Vierailuja 1 982 Medioita 817

Kaikki politiikkaan liittyvä

"Kulttuurimarxismi" "Kulttuurimarxismi"
aivotonta menoa aivotonta menoa
Paleface on natsi t. elokapina Paleface on natsi t. elokapina
Miten se olikaan? Miten se olikaan?
Redskins Owner Caves To Leftist Mob Decides To Change Team Name Redskins Owner Caves To Leftist Mob Decides To Change Team Name
Buuri Johannesburgist epävirallinen musavideo Buuri Johannesburgist epävirallinen musavideo
Soteuudistus. Soteuudistus.
Persu-meemejä Persu-meemejä
Pissis is, what pissis does Pissis is, what pissis does
Veispuukin Jutku Veispuukin Jutku
Hutisalo 🤦‍♂️ Hutisalo 🤦‍♂️
Vasemmisto Vasemmisto
Olet murhaaja Olet murhaaja
Viikon kuumimmat aiheet -lähetys Viikon kuumimmat aiheet -lähetys
Aatu Aatu
Herlin Herlin
Yle propagandaa taas 29. Yle propagandaa taas 29.
Palaa maailma, olisipa maissinsiemeniä nuotioon laittaa. Palaa maailma, olisipa maissinsiemeniä nuotioon laittaa.
Ystävien kanssa halailu Ystävien kanssa halailu
miten Trumputtimen mieli toimii miten Trumputtimen mieli toimii
Halonen Halonen
Putin, vasemmisto ja natsit. Putin, vasemmisto ja natsit.
No sillä lailla.. No sillä lailla..
Ohisalo. Ohisalo.
 514 näyttökertaa, 9 viestiä, 3.1 MB, 1 tiedosto
14.06.2020 07:55:08
[ + 4 | ]

Jordan Peterson

[44231] [Jordan Peterson] [0.00s]

gender pay gab

 · 

tasa-arvo

(22)  · 

miehen euro

14.06.2020 11:15:40
#354482 [+-] Piilota Suosittele

>>354433
Katsoin vain puoleen väliin, kunnes haastattelijan "So you're saying" -kävi puuduttamaan niin, että oli pakko lopettaa. Googlettelun jälkeen huomasin naisen olevan varsin tunnettu tyhmästä tyylistään.

Rakentavampi tapa keskustella miesten ja naisten välisistä palkkaeroista olisi faktapohjainen argumentointi, jossa jokaisella osallistujalla on mahdollisuus todentaa faktat sekä perustella riittävän hyvin niihin pohjautuvat johtopäätökset. Sopii itse asiassa kaikkiin käsiteltäviin aiheisiin. Tässä tapauksessa haastattelijalla ei ollut antaa juuri muuta kuin omat ennakkokäsityksensä.

14.06.2020 12:23:51
#354500 [+-] Piilota Suosittele

Yli kaks vuotta vanha juttu, mut edelleen todella hyvä esimerkki siitä miten argumentointi pitäisi hoitaa ilman triggeröitymistä

14.06.2020 14:20:21
#354539 [+-] Piilota Suosittele

Ite kans ärsyttää vähän toi että väkisin ollaan eri mieltä, mutta toisaalta se on tapa hakea debattia sinällään varsinkin tollasessa tilanteessa. Aika hyvin toi jäbä kuitenkin jätti provosoitumatta loppupeleissä. Ihan mielenkiintonen setti kuitenkin.

14.06.2020 14:25:02
#354542 [+-] Piilota Suosittele

Triggeröitynyt emäntä voisi käydä kysymässä mitä Lähi-itä tarjoaa naisille. Onko siellä naisjohtajia ja millaisella määrällä? Onko palkka-kuoppaa ja ovatko onnettomia?

[ 9 viestiä | ]