Aletaan saavuttaa jenkki tasoa, politiikka lähenee kyllä tai ei settejä aka 0 tai 1 Surullista että jotku jaksaa uskoa vas/oikeisto setteihin suomessa, samaa paskaa tulee olemaan seuravaat 8 vuotta ainakin.
Saa nähdä kenet pääministeri Lindemanne aikoo saada valtiovarainministeriksi seuraavaan hallitukseen viimeaikaisten ulostulojen jälkeen. Kilpailevan työväenpuolueenhan Demakot on linjanneet ulos hallitusyhteistyöstä jo aikojen alusta saakka ja Kepulaisilla ei varmaan ole hinkua vetää toista saarikkoaariaa. Vaihtoehdoiksi jää Sekoomus tai Vassarit.
>>750995 Taas sitten sekoomuksen kanssa on se, että sdp painostas niitä perumaan tiettyjä leikkauksia ja verotusten laskua, josta voi tulla eriäviä mielipiteitä.
Sdp:n ainoa toivo saada enemmistö hallitus aikaan olisi toivoa riittävää äänimäärää vihreille ja vassareille, joiden kanssa saa yhteistyön.
Eli käytännössä pallo on keskustalla, että lähtevätkö ovimattopuolueeksi, vai tuleeko homma kaatumaan mahdottomana.
[
3 viestiä
|
]
⭰
Pesulla
Löysin tämmösen tuolta lähiö metiköstä
Demari
Elämme yhteiskunnassa
hyvä demali
Ohjeet persuille
Demarit vetää taas satasella seinään
PeRUS
demarien invaasio
homottaa
"Ylimääräisiä"?
Se ois siivouspäivä!
Julisteet.
Arvopohja.
Tiedättekö, missä tää sormi on ollut?
raha kelpaa aina
Ihana blondi
Pesulla
ei vittu nainen :D
sanna ja vladimir
maksutonta kulttuuria
"Marinin ja EU-uskovaisten 10 eniten toistamaa väärää väite