Ystävät kalliit Ystävät kalliit
no one expects the spanish inquisition no one expects the spanish inquisition
pippeli pippeli
Viikonlopun naurut Viikonlopun naurut
sossurotat nouskaa ylös! sossurotat nouskaa ylös!
Melkein elävä legenda Melkein elävä legenda
Renkipojan parempi päivä Renkipojan parempi päivä
Teresa Kennedyn rakenne on muuttunut Teresa Kennedyn rakenne on muuttunut
EDM EDM
Amerigan badriooddi :DDD Amerigan badriooddi :DDD
Iltalehden lukemisen jälkeen Iltalehden lukemisen jälkeen
Nope t.kissa Nope t.kissa
Sekalaisia Sekalaisia
Näin piirretään kissa Näin piirretään kissa
Löysi aarteen Löysi aarteen
Sähköauto Sähköauto
Stan Stan
Junamuseo Junamuseo
Jos vehkeet ei toimi Jos vehkeet ei toimi
Kartta Kartta
Kunnon kamaa Kunnon kamaa
kamerukset kamerukset
tiedonlähde tiedonlähde
Niinhän se on Niinhän se on
 493 näyttökertaa, 12 viestiä, 0.07 MB, 1 tiedosto, 15.05.2024 18:13:51
[ + 6 - | ]

Based Peru

[70564] [tiedosto.jpg] [0.07 MB] [700x1077] [] []
tiedosto.jpg

trans

(37)

woke

(68)

mielisairaus

(42)
15.05.2024 22:27:59
#621109 [+2] Piilota Suosittele

No nehän on. Se, että kuinka vakavasta mielenhäiriöstä on kyse niin riippunee tapauskohtaisesti. Vaikka Kuotesahon Markus on harmiton tapaus. Semmonen sitten joka menee päiväkoteihin selittämään, että sillä on oikeasti pippelin/pimpin paikalla joku toinen värkki ja uffomiehet antaa sille käskyjä saippuapalojen kautta on taas toinen.

Täällä meidänkin kylällä oli aikoinaan joku VR:n työntekijä joka pukeutu aina komeisiin punaisiin(?) nahkakamppeisiin sitten vapaa-aikanaan. Yhenki kerran oli faija menossa salille ku sattu näkeen tunnelin päässä (siis sen rautatien alikulun kohalla) matkan päästä oikeen fiinisti pukeutuneen naisen ja aatteli, että noitakin on vielä olemassa. Kohalle ku kerkes niin hoksas, että sillä leidillä oli pitempi sänki ku sillä itellään. Samasessa tunnelissa on muuten joku kokeellisen taiteen tai jonku sellasen vuokraamat tilat. Joskus 20-25 vuotta sitten siinä ohi mennessäni kattoin, että jahas taas on taidetta näytillä. Siinä lasikopissa oli pohjalla hiekkaa, joku kuivunut koivun oksa ja kasa ihmispaskaa. Sen paskakikkareen vieressä oli pieni kyltti missä luki "taiteilijan" nimi. Ja tää siis ihan kaupungin tukemana.



Anteeksi, nyt täytyy mennä ripuloimaan.

16.05.2024 12:48:39
#621223 [+5] Piilota Suosittele

>>621115
Persu-Peru.

Sattumaako?

Vassarin järjenjuoksua taas. Kaikki järkevä on persun vika. Sinä tietysti menet taas Prideen ylpeänä vaikka nussit vain poroja, eli et kuulu edes porukkaan.

16.05.2024 16:46:50
#621293 [+3] Piilota Suosittele

>>621109
Semmonen sitten joka menee päiväkoteihin selittämään, että sillä on oikeasti pippelin/pimpin paikalla joku toinen värkki ja uffomiehet antaa sille käskyjä saippuapalojen kautta on taas toinen.


Työkaverin isä oli kirjoittanut niiden paikallislehteen jutun, jolla oli osuva otsikko
Seta-mies, jätä lapset rauhaan!

[ 12 viestiä | ]