Well hello there. Well hello there.
huijau kuvakommentti huijau kuvakommentti
tiina saa munaa tiina saa munaa
Pusu kauneimmalle Pusu kauneimmalle
refleksit eivät toimineet x_X refleksit eivät toimineet x_X
Aivopesu Aivopesu
Teidän aamu Teidän aamu
insinööriyttä insinööriyttä
Keski-Maa on mielenkiintoinen paikka Keski-Maa on mielenkiintoinen paikka
hyvää yötä hyvää yötä
Pelle sarjakuva Pelle sarjakuva
Vuoristoradassa tapahtuu Vuoristoradassa tapahtuu
soosissa soosissa
tariffit tariffit
iltasantiot iltasantiot
Miksi ihminen vittuilet Miksi ihminen vittuilet
Košer asmr Košer asmr
Lol Lol
mitä serkumpi sen herkumpi mitä serkumpi sen herkumpi
Alla star by smash mouth but the whole song is sung in c note Alla star by smash mouth but the whole song is sung in c note
Kamerukset Kamerukset
Purrito Purrito
Ranskikset Ranskikset
aikuisten kissojen juomaa :3 aikuisten kissojen juomaa :3
 411 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.3 MB, 1 tiedosto, 07.04.2024 14:26:44
[ + 6 | ]

Tattu tuho tiedossa

[69624] [Taattu_tuho_tiedossa.jpg] [0.3 MB] [1576x1096] [] []
Taattu_tuho_tiedossa.jpg

velkalaiva

 · 

kokoomus

(87)  · 

persut

(209)
07.04.2024 15:21:41
#612765 [+4] Piilota Suosittele

Nuo kuvassa näkyvät kyydistä hyppääjät ovat demareita, jotka ovat ohjanneet laivan tuolle partaalle. Eli nykytilannetta oikein hyvin kuvaava kuva.

07.04.2024 18:12:20
#612811 [+1] Piilota Suosittele

mitäs jos osingot laitettaisiin verolle. selvää tuloahan ne on. silloin ei tarvis koskea vähäosaisten rahaoihin. jos vänkäävät että osingot on ansaittu niin samoin on palkka ja eläkekkin. samoten se 2 firman kikkailu ettei firma maksa veroja ollenkaan.

07.04.2024 19:16:02
#612824 [+2] Piilota Suosittele

>>612811 Pitää ymmärtää että tuet eivät ole vähävaraisten rahoja vaan veronmaksajien. Yhteiskunnassa on päätetty tukea vähävaraista veronmaksajien masseilla.. ilman niitä kikkailevia firmoja sekin määrä saattais olla pienempi.
jos naapurin pertti antais mulle joka aamu vaikka 5€, joska sillä on.. ja jos pertillä alkais meneen heikommin ja sillä ois vara antaa mulle rahaa vain joka toinen päivä; ei se tarkoita että Pertti vie MUN massit. Sama diili yhteiskunnan suhteessa tuen saajaan. En voi alkaa vaatia perttiä elämään niukemmin, että se vois edelleen mulle rahaa jakaa.

[ 8 viestiä | ]