nyt breivataan nyt breivataan
7 motherfuckers 7 motherfuckers
tuntematon kieli tuntematon kieli
Nätti neito Nätti neito
numeroita numeroita
somalia somalia
Antero taateli Antero taateli
keväthuoltoa keväthuoltoa
Ihana mies Ihana mies
Batman saa aina pillua Batman saa aina pillua
Isoluisia kasseja Isoluisia kasseja
Tex Willer ja jehovan todistaja Tex Willer ja jehovan todistaja
normaali nainen runkkailee normaali nainen runkkailee
ammattimekaanikko ammattimekaanikko
tavallinen autonkorjaus tavallinen autonkorjaus
Pyykkipojat Pyykkipojat
hyvin porattu hyvin porattu
kirjaudu facebookilla kirjaudu facebookilla
Lenkillä Lenkillä
intialainen ripulipata intialainen ripulipata
uusi pituusennätys uusi pituusennätys
Rottien tukihorros Rottien tukihorros
punakaartilaisia sisällissodassa punakaartilaisia sisällissodassa
Ihana nainen Ihana nainen
 900 näyttökertaa, 5 viestiä, 3.78 MB, 1 tiedosto, 15.05.2022 03:27:36
[ + 3 - | ]

Hyvät Herrat


politiikka

(101)  · 

huumori

(43)  · 

paukku

(12)  · 

tollo

 · 

selänne

 · 

harkimo

16.05.2022 08:14:48
#571462 [+2] Piilota Suosittele

>>571327

Näin se menneepi. Huumori ei ole enää käytössä. Ohjelmat tasalaatuista roskaa. Toinen toistaan kopioiva formaatti. Ei kiinnosta tämän hetken ohjelmisto. Surkeaa vai sanoisinko erittäin surkeaa tasoa.

Sketsit tulivat monet elävästä elämästä ja kommelluksista siinä. Nykyään elävää elämää EI SAA esittää. Pitää olla niin erilaista että semmoista ei tapahdu. Sitten on vasta sketsi, kuulemma.

16.05.2022 08:28:49
#571466 [+-] Piilota Suosittele

>>571462
Saa siinä sitten ihimetellä miksi mulla ei oo ollu yli kymmeneen vuoteen telkkaria. Tai no kerran oli eräästä syystä puoli vuotta, mutta kattoin kahet Avarat Luonnot ja yhet uutiset. Tutut aina kyselee, että mihin uskonlahkoon mää kuulun ku en kattele tolloboksia ja ihimettelee miten en tiiä kuka on millonki euroviisuissa tai salkkareissa.

EI VITTU KINOSTA! Nään kaiken animen minkä haluan suoraan netistä enkä maksa siitä nettiliittymän lisäksi penniäkään. Ei ne ymmärrä, mutta ne onki vähän semmosta vanhempaa ikäpolvea jotka vieläki kuuntelee uutiset radiosta tai lukee aamuyöstä tulleesta lehdestä. Netti on niille vaan laskunmaksulaite. Surullista, mutta siinäpähän ovat.

16.05.2022 09:36:34
#571487 [+-] Piilota Suosittele

>>571466

55" telkku löytyy kyllä, mutta se toimii koneen näyttönä vain. Sieltä pörähtää netflix:n youtuben kautta lähes kaikki tarvittava. harvoinb, hyvin harvoin katselen netin kautta YLE-lähetystä. Eräohjelma on ainut joka YLEN paskahommemissa kiinnostaa. Pitäisi olla kuulemma Yleisradio, eli tulla ohjelmaa laidasta laitaan mutta ei ole juuri enää näkynyt. Vihreä vasemmisto paukkaa niin lujaa läpi koko ylen, että oksat pois.

Esimerkiksi youtubesta seuraan erätouhuja. Paljon paremmin tehtyä ja kerrottua kuin verovaroin maksetulla paskalla.

[ 5 viestiä | ]