sertifioitu ammattilainen sertifioitu ammattilainen
lonkerorapsutusta lonkerorapsutusta
perjantai reivit perjantai reivit
charlie kirk charlie kirk
tihkuu seksiä tihkuu seksiä
Peppujuttuja Peppujuttuja
isomman oikeudella isomman oikeudella
Vitun öyhöt Vitun öyhöt
osta osta
Lapsuuden sankari Lapsuuden sankari
riimitteli runon riimitteli runon
Melekonen mölli Melekonen mölli
nissan nissan
heimosenkeimo lounaalla heimosenkeimo lounaalla
vuoden työntekijä vuoden työntekijä
meri meri
mlem mlem
bill :D bill :D
Aku-Setä Ylilaudalla Aku-Setä Ylilaudalla
tuu sänkyyn jo tuu sänkyyn jo
owned owned
ei näkyny pimeessä ei näkyny pimeessä
are you winning nakuankka are you winning nakuankka
Pataässä Pataässä
 739 näyttökertaa, 4 viestiä, 9.01 MB, 1 tiedosto, 23.01.2021 02:25:51
[ + 2 | ]

Paskanjauhantaa

[51228] [tiedosto.mp4] [9.01 MB] [1280x720] [] []

sanna marin

(330)  · 

sdp

(554)  · 

politiikka

(101)
23.01.2021 02:54:27
#432010 [+-] Piilota Suosittele

Voin referoida:

Kysymys:
Miksi te nostatte veroja?

Vastaus:
Keskeinen tehtävä ensi vuonna on turvata ihmisten hyvinvointi, tervedyenhuollon kantokyky, vastata koronakriisistä aiheutuviin kustannuksiin, selvitä kriisistä ja tehdä sellaisia elvyttäviä toimia, jotka tuovat suomeen uusia investointeja ja uusia työpaikkoja.

Mikä tuossa on epäselvää?

23.01.2021 10:29:28
#432037 [+-] Piilota Suosittele

"Nostamme veroja jotta saadaan tuotettua kaikki hyvinvointi ja terveyspalvelut, jotka ovat natisseet jatkuvien säästöjen takia liitoksissaan kohta 30 vuotta".
"Mitään tekemistä veronkorotuksilla ei ole sillä että kaadamme EU:n lainoihin / tukiin / jäsenmaksuihin miljardeja euroja enemmän kuin mitä saamme unionista, joista osa jopa EU:n omien sääntöjen vastaisia tukia".
"Myöskään sillä että upotamme vuosi vuodelta enemmän rahaa kehitysapu nimellä ympäri maailmaa ei ole paljoakaan merkitystä koska esimerkiksi n.12-14.000€:lla saadaan ostettua suomesta bajamaja (Kaverin firmalta) afrikkaan, tai reilulla 50.000€:lla porattua kaivo jonnekkin päin perä afrikkaa, myös etelä-amerikan lasten koulutukseen voidaan satsata satasia per oppilas, per vuosi vaikka kotimaassa koko koulujärjestelmä kipuilee opetuksen, lasten ja opettajien ongelmien kanssa".
"Lisäksi kokoajan kasvava julkinen sektori ei tietenkään myöskään syö verotuottoja". (Enemmän virkamiehiä suhteessa väestöön kuin konkurssi kreikassa jota haukuimme asiasta silloin 8-12 vuotta sitten).

25.01.2021 23:46:54
#433034 [+-] Piilota Suosittele

>>432010
Ei mikään. Vastauksen jos tiivistäisi noin tai ehkä vielä vähän, se ei kuulostaisi juntinkaan korvaan sanahelinältä vailla tarkoitusta.

Oikea vastaus olisi silti mielestäni: Jotta saamme enemmän verovaroja naurettavista kohteista tuhlattavaksi ja velanmaksuun.

[ 4 viestiä | ]