jäävuorisalaatti jäävuorisalaatti
Hän oli hyvä mies Hän oli hyvä mies
Huutonaurua Huutonaurua
viulisti ja avustaja :3 viulisti ja avustaja :3
Jutkujen metkut Jutkujen metkut
Pelasti börhkamunsa Pelasti börhkamunsa
soihtuonttojengikö? soihtuonttojengikö?
Surströmming och pepparkakor Surströmming och pepparkakor
Just A Little Bit of Fry and Laurie | BBC Comedy Greats Just A Little Bit of Fry and Laurie | BBC Comedy Greats
Sitoutumaton rehellinen ryhmä2 Sitoutumaton rehellinen ryhmä2
Bloodhound Gang - Your Only Friends Are Make Believe Bloodhound Gang - Your Only Friends Are Make Believe
Kaverukset kaljalla Kaverukset kaljalla
Max Pain Max Pain
:DD :DD
Yliopisto, miesten menkat ja sananvapaus Yliopisto, miesten menkat ja sananvapaus
Sun mutsi järkyttyi Sun mutsi järkyttyi
rapatessa roiskuu rapatessa roiskuu
Raivo Ismo Raivo Ismo
Kenkiä Kenkiä
Neeker apu Neeker apu
Börh Börh
reddit intellektuelli reddit intellektuelli
Kill me Kill me
cyberpunk in a nutshell cyberpunk in a nutshell
 876 näyttökertaa, 3 viestiä, 0.94 MB, 1 tiedosto, 09.06.2021 20:27:14
[ + 1 | ]

Henriksson ja suomalaisten karkoitus

[54385] [tiedosto.mp4] [0.94 MB] [594x360] [] []

rkp

(8)  · 

henriksson

 · 

hulluus

(26)
10.06.2021 09:13:42
#470622 [+-] Piilota Suosittele

Tuota tenttiä katsoessa huomasin sen, että kälättivät suoraan toisen puheen päälle jatkuvasti. käsillä huitomisella yritettiin vahvistaa omaa kantaa. Kukaan ei kuitenkaan heistä tiennyt mikä on se ongelma miksi suomeen ei synny jälkeläisiä.

Ei mitään hajua. Ei pienintäkään.

Minäpä vihjaisen vähän. Epävarma tulevaisuus ei todellakaan vahvista perheen perustamista. Monet eivät myöskään halua siirtyä velkavankeuteen vaan elävät omaa elämäänsä nauttien vielä kun on jotain mistä nauttia. Suomi Oy tulee romahtamaan. Se ei pysty ylläpitämään jatkuvaa velan kasvua ja työttömyyden lisäämistä sekä rahan viskomista muualle.

Jossain vaiheessa tulee keskuspankilta ohje, että Suomi Oy ei saa enää uutta lainaa. Se on tapahtunut 90-luvulla ja tulee tapahtumaan uudestaan. Sen tapahtuman aikana lakkaa kaikki höttö mistä Vasemmisto-SDP-vihreä linja tunnetaan.

[ 3 viestiä | ]