Tyhmä kisse hyppää laatikkoon Tyhmä kisse hyppää laatikkoon
Lumitöihin Lumitöihin
Tuntuu vanhalta mies... Tuntuu vanhalta mies...
Karvisen rakenne on muuttunut. Karvisen rakenne on muuttunut.
womandontcryjäbä womandontcryjäbä
tissit tissit
Hirvikebu salaatilla Hirvikebu salaatilla
perunalaatikkoraivo22 perunalaatikkoraivo22
Karatella auto ilmaan Karatella auto ilmaan
Obelix ja nyt riitti! Obelix ja nyt riitti!
Muikea istuja-koira Muikea istuja-koira
Sipilä on gay Sipilä on gay
omenapuu-2 7/8 omenapuu-2 7/8
Deal with it Deal with it
Ihana nainen Ihana nainen
Slayjerin sisko Slayjerin sisko
Tuukka Virtaperko -kokoelma 7 Tuukka Virtaperko -kokoelma 7
omenapuu-2 5/8 omenapuu-2 5/8
Kuuryssä Kuuryssä
Ebin Ebin
Lintukoto Lintukoto
Uskaltaako tuolla sohvalla istua? Uskaltaako tuolla sohvalla istua?
Vitun maanantai Vitun maanantai
Kun päässä alkaa soimaan väkisin: Frederik - Titanic Kun päässä alkaa soimaan väkisin: Frederik - Titanic
 405 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 30.08.2020 09:46:07
[ + 3 | ]

Graves

[47087] [graves.jpg] [0.05 MB] [720x759] [] []
graves.jpg

grave

 · 

peasant

30.08.2020 12:21:04
#381736 [+-] Piilota Suosittele

on kyseenalaista olivatko kuvan pyramidit oikeasti hautoja ja jos niistä sellaisia tulikin, niin rakennettiinko ne alunperin sitä varten

01.09.2020 16:26:49
#382390 [+-] Piilota Suosittele

>>382342
No puuttuu ne hautaholvit aarteineen muumioineen ja rikkauksineen. Suuressa pyramidissa on "kuninkaan kammiona" tunnettu huone jossa on jykevä kivilaatikko, mutta se oli tyhjä jo kun pyramidiin kaivauduttiin ja sen verta pienikin se on että meinasivatko kippurassa haudata sen kuninkaan sinne. Seinillä ei ole mitään yleviä maalauksia tai kirjoituksia eikä ympärillä aarteita. Ehkä kuningas oli vaatimaton, mutta jos näin oli niin miksi hän sitten rakennutti mausoleumin joka oli maailman korkein rakennus 3800 vuotta?

Taannoinen muoniskannaus kyllä löysi suuren pyramidin sisältä uuden tyhjän tilan, johon ei ole toistaiseksi pääsyä. Voi toki olla että "kuninkaan kammio" oli hämäystä ja oikea hautakammio on vielä löytymättä.

[ 7 viestiä | ]