Ebin xD Ebin xD
UFOPORNOO! UFOPORNOO!
mämmi mämmi
banaanikärpäsansa banaanikärpäsansa
Boku Boku
jännän äärellä jännän äärellä
?????? ??????
kovat setit kovat setit
necrofilia necrofilia
Poo In The Loo. Poo In The Loo.
Anita Ekberg Anita Ekberg
HERRA KERSANTTI ASE NUMERO 666 666... HERRA KERSANTTI ASE NUMERO 666 666...
Antonin Dvorak sopii kaikkeen Antonin Dvorak sopii kaikkeen
Duck Duck
Meri Meri
3d-tulostimesta hyötyä? 3d-tulostimesta hyötyä?
aidontuntuinen elokuva aidontuntuinen elokuva
Peloton sotapäällikkö M'Bantuve Peloton sotapäällikkö M'Bantuve
9/11 was a human error 9/11 was a human error
fug :D fug :D
lol random xD lol random xD
>Me irl >Me irl
Meikä rokkaa! Meikä rokkaa!
Pokemon Gay Pokemon Gay
 442 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 30.08.2020 09:46:07
[ + 3 | ]

Graves

[47087] [graves.jpg] [0.05 MB] [720x759] [] []
graves.jpg

grave

 · 

peasant

30.08.2020 12:21:04
#381736 [+-] Piilota Suosittele

on kyseenalaista olivatko kuvan pyramidit oikeasti hautoja ja jos niistä sellaisia tulikin, niin rakennettiinko ne alunperin sitä varten

01.09.2020 16:26:49
#382390 [+-] Piilota Suosittele

>>382342
No puuttuu ne hautaholvit aarteineen muumioineen ja rikkauksineen. Suuressa pyramidissa on "kuninkaan kammiona" tunnettu huone jossa on jykevä kivilaatikko, mutta se oli tyhjä jo kun pyramidiin kaivauduttiin ja sen verta pienikin se on että meinasivatko kippurassa haudata sen kuninkaan sinne. Seinillä ei ole mitään yleviä maalauksia tai kirjoituksia eikä ympärillä aarteita. Ehkä kuningas oli vaatimaton, mutta jos näin oli niin miksi hän sitten rakennutti mausoleumin joka oli maailman korkein rakennus 3800 vuotta?

Taannoinen muoniskannaus kyllä löysi suuren pyramidin sisältä uuden tyhjän tilan, johon ei ole toistaiseksi pääsyä. Voi toki olla että "kuninkaan kammio" oli hämäystä ja oikea hautakammio on vielä löytymättä.

[ 7 viestiä | ]