Bloo Cloo Bloo Cloo
paskaa.mp4 paskaa.mp4
Dilbert Dilbert
Valonkaupunki 2021, Jkl Valonkaupunki 2021, Jkl
Kehittynyt rosvo neekeri Kehittynyt rosvo neekeri
Sinun vuorosi, Bond Sinun vuorosi, Bond
Olin jo järkyttyä Olin jo järkyttyä
astui kamuunsa astui kamuunsa
Sumunkaari Sumunkaari
Muutama kuva 23. Muutama kuva 23.
Psykohuora Psykohuora
JPF-nosto oy JPF-nosto oy
Startup refugees ja nimenvaihto. Startup refugees ja nimenvaihto.
Kyl mää kurkkuun lyön Kyl mää kurkkuun lyön
Sairaan paha kaatuminen Sairaan paha kaatuminen
luolamaalauksia luolamaalauksia
Poliisi Poliisi
Twerkkaus Twerkkaus
Ajava majava Ajava majava
kissalle maistuu kissalle maistuu
Maalivahti filmaa Maalivahti filmaa
Elokapina! Elokapina!
ovi auki ovi auki
Kaverin tallilla tapahtuu Kaverin tallilla tapahtuu
 744 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 10.05.2021 12:14:32
[ + 4 - | ]

Jahas..

[53754] [20210510_121354.jpg] [0.09 MB] [800x649] [] []
20210510_121354.jpg

nummelan

 · 

murhaaja

(13)
10.05.2021 21:35:06
#462985 [+-] Piilota Suosittele

Mutta kun yksittäistapaus. Aivan kuten pääkaupunkiseudun viimeaikaiset puukkoiskut.

Tätä rikkautta on vain pakko haluta ja saada.
Ei kun hei... juuri Sinä voit vaikuttaa jo kunnallisvaaleissa ja kertoa, mitä mieltä olet tästä rikkaudesta.

20.08.2021 17:40:36 | 17:42:34
#491921 [+3] Piilota Suosittele

>>491899

Teet vain omia oletuksiasi ja päätelmiä asioista ja puhut laeista, joita ei missään yllä mainita.

Kuntavaaleissa oli vain kaksi pakolais- ja maahanmuuttorealistista puoluetta ja tietyissä muissa puolueissa sitten muutamia yksittäisiä pakolais- ja maahanmuuttorealisteja.

Äänestämällä puoluetta, joka vaatii em. asioihin järkeä, antaa aina indikaation siitä, että näihin asioihin halutaan järkeä. Indikaatio kuntavaaleissa ohjaa myös puolueiden käyttäytymistä ajatellen seuraavia eduskuntavaaleja. Tämän lisäksi eri tasoilla voi vaikuttaa eri asioihin. Kuntatasolla maahanmuutto- ja pakolaisrealistinen puolue voi mm. vaikuttaa siihen, millaisia ja kuinka laajoja "integroitumiseen" liittyviä palveluita kunta tuottaa ja tarjoaa.

Jaxuhaluja siten sinnepäinkin tarkoitukselliseen väärinymmärrykseen.

Mitä tulee hallitukseen, niin kaatumattomuus ei mitenkään yllättänyt eikä se ollut mitenkään uskomuksissa. Keskustan superhuonolla tuloksella asiaan olisi voinut hieman vaikuttaa, mutta koska hillotolpat ovat politiikassa tärkeitä, ei superhuono tuloskaan olisi todennäköisesti vaikuttanut kunnolla. Todennäköisesti korkeintaan avainhenkilöiden vaihtumiseen. Sama pätee myös budjettiriiheen, jolla on suurempi mahdollisuus kaataa hallitus, mutta jälleen hillotolpat ovat niin tärkeitä, että niitä ei haluta millään jättää, vaan hyväksytään päättömätkin päätökset. Koska keskustan kannatus on heikentynyt, se valitettavasti hyväksyy tulevassa budjettiriihessäkin aivan liikaa ja siten kaatuminen on äärimmäisen epätodennäköinen nyt syksyn riihessäkin.

Mutta näin huonon ja suomalaista kurittavan hallituksen kaatumista toki kaikki järkevät suomalaiset toivovat, vaikka se äärimmäisen epätodennäköistä olisikin.

20.08.2021 18:03:33
#491933 [+3] Piilota Suosittele

>>491924

Maahanmuuttorealismi on valitettavasti toisille eri asia kuin toisille.
Jos esimerkiksi SDP olisi maahanmuuttorealistinen, SDP toimisi kuten Tanskan sosiaalidemokraatit.

Unelmia sen sijaan on lähinnä niillä, jotka eivät ole maahanmuuttorealisteja. Kyseistä meillä on unelma -lausahdusta kun on lähinnä siellä käytetty viime aikoina.

Mutta mielipiteitä on erilaisia. Jaxuhaleja syksyyn ja talveen. Tänään ehdit vielä ostamaan ilman kuluja Nordnetistä valittuja Norjalaisia osakkeitakin.

[ 5 viestiä | ]