Vihreät arvot Vihreät arvot
Totuus Totuus
Life hack Life hack
En puske! En puske!
Sika! Sika!
Gay and drunk version of Special Agent Abbot Gay and drunk version of Special Agent Abbot
Repomies Repomies
Staar Warssi Staar Warssi
Sillä välin Olkiluodon yövuorossa Sillä välin Olkiluodon yövuorossa
Juuh elikkäs. Makaroonilaatikkopiirakka Juuh elikkäs. Makaroonilaatikkopiirakka
Jussilla on asiaa mm. vihreistä Jussilla on asiaa mm. vihreistä
Voi perkele minkä teit Voi perkele minkä teit
aijai aijai
Koditon alkoholisti servaa luolastolaisen Koditon alkoholisti servaa luolastolaisen
Imetän julkisesti Imetän julkisesti
Onko tylsää? Onko tylsää?
Kuka pystytti monoliitit? Kuka pystytti monoliitit?
Laiskaa journalismia Laiskaa journalismia
pokemon pornoo pokemon pornoo
Ja ne ei ottanu mun level 99 armorii ollenka todest Ja ne ei ottanu mun level 99 armorii ollenka todest
The setämies The setämies
Kenway naisena Kenway naisena
Veronpalautus Veronpalautus
Pasi Viheraho varoitusmerkit Pasi Viheraho varoitusmerkit
 825 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.51 MB, 1 tiedosto, 09.01.2020 23:23:20
[ + 2 | ]

Suomen media

[38357] [tiedosto.jpg] [0.51 MB] [1654x1306] [] []
tiedosto.jpg

media

(26)  · 

sumutus

09.01.2020 23:52:15
#291908 [+-] Piilota Suosittele

Koska ei pidä rohkaista ihmisiä vastaamaan tälläisiin posti/malinen tapauksiin. Joku voisi menettää hillotolppansa, tai pahimmassa tapauksessa päänsä.

Ehkä tämä kansa hoksaisi, että seuraavan kälmäyksen kohdalla ainoa oikea toimintatapa on 2 viikon yleislakko. Ilman mitään neuvotteluita.

10.01.2020 00:41:44
#291952 [+-] Piilota Suosittele

Mikäs ois muuten semmonen uutissivusto mistä näkis just oikeita uutisia. Eikä mitää iltapaskaa tai ylen sensuuri paskaa?

10.01.2020 01:30:22
#291989 [+-] Piilota Suosittele

>>291952
Jos löyvvät niin kerro mullekki. Väsyttää googlailla ympäri nettiä ettien niitä oikeita uutisia joissa asiat kerrotaan journalistisin periaattein.

06.03.2026 17:59:26 | 18:01:12
#740749 [+-] Piilota Suosittele

>>291908
Ehkä tämä kansa hoksaisi, että seuraavan kälmäyksen kohdalla ainoa oikea toimintatapa on 2 viikon yleislakko. Ilman mitään neuvotteluita.


Jos totta puhutaan, niin ei tuokaan ole aina ratkaisu. Muistatko kun ahtaajat meni lakkoon ? Ensin ilman neuvotteluja parin viikon lakko ja kun sopu syntyy, niin lakon takia on 2 viikon jälkitoimitukset ja tavaraa sataa lisää. Ne ahtaajat sai käärittyä ihan vitullista tiliä ylitöillä ja kaikilla lisillä uudella sopimuksella, mutta koko Suomen kustannuksella.

Samoin meidän firma odotti kontteja, asiakkaat vittuili ja mekin otettiin takkiin siitä kun ahtaajat halus rahaa. Mun on todella vaikea etsiä mitään positiivista siitä lakosta.

[ 8 viestiä | ]