Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 14 Vierailuja 4 281 Medioita 834

Kaikki politiikkaan liittyvä

Vihreät 🤡 Vihreät 🤡
Kommarit Kommarit
Luottamus poliisiin kasvaa? Luottamus poliisiin kasvaa?
Sanna taas. Sanna taas.
Yle propagandaa taas 8. Yle propagandaa taas 8.
sentristi sentristi
Missä BLM? Missä BLM?
Vihiriät Vihiriät
Kikki Mauste öyh möyh Kikki Mauste öyh möyh
Kun joku ivailee Puolan kustannuksella Kun joku ivailee Puolan kustannuksella
Nyt arpajaisiin raus raus! Nyt arpajaisiin raus raus!
Aatu elää ikuisesti! Niemals kapitulieren! Aatu elää ikuisesti! Niemals kapitulieren!
No niin... No niin...
Oisko tässä ehkä rasistisin meemi ikinä? Oisko tässä ehkä rasistisin meemi ikinä?
Toiset huolehtii taas ulkomaista.. Toiset huolehtii taas ulkomaista..
Frumppi rakentaa muurin yay! Frumppi rakentaa muurin yay!
Rosollipuolue. Rosollipuolue.
Kiitos Tytti, kiitos demarit :D Kiitos Tytti, kiitos demarit :D
Keskusta taas 🤦‍♂️ Keskusta taas 🤦‍♂️
Suomessa ei ole kulttuuria Suomessa ei ole kulttuuria
Sama poppoo Antifan, LGBT:n, BLM:n takana Sama poppoo Antifan, LGBT:n, BLM:n takana
Terroristi vastaan tekojensa seuraukset Terroristi vastaan tekojensa seuraukset
Mitä? Mitä?
Alex Jones Ding Dong Alex Jones Ding Dong
 206 näyttökertaa, 9 viestiä, 8.91 MB, 2 tiedostoa
28.04.2026 21:22:56
[ + 3 | ]

Valot päällä, ketään ei kotona

[87726] [tiedosto_1.mp4] [4.89 MB] [1280x720] [70.78s] [] []
[87725] [tiedosto_2.mp4] [4.02 MB] [1280x720] [53.96s] [] []

sofia virta

(9)
28.04.2026 21:43:29
#751238 [+5] Piilota Suosittele

Jokaiselta mamujärjestöltä pitäisi jatkossa saada selvitys mihin vittuun ne rahat tungetaan ja kaikki kuitit julkisiksi mitä paskaa on ostettu ja kenelle.

29.04.2026 17:01:41
#751290 [+-] Piilota Suosittele

>>751238
Tossa tilanteessa samanlailla työttömille ja muille tuensaajille pitäs olla samat säännöt jotta se menee läpi. Myös kauppakuitit paljonko olet ostanu kaljaa mikä vaikuttaa tukiin

29.04.2026 17:04:49
#751291 [+-] Piilota Suosittele

>>751287
Tosin rydman ryssi tossa kun puhu kokoajan päälle, myös juontajan päälle vaikka se huomautteli jolloin puolet sen puheesta jäin päällekkäis puhumisen varjoon. Vaikka sillä oli asiaa niin sen ois kannattanu artikuloida se vähän eri tavalla

29.04.2026 17:15:39
#751293 [+-] Piilota Suosittele

>>751292
Tossa vaan tulee eteen se, että lain on oltava tasapuolinen eikä syrjivä. Tän takia mä en usko, että pelkästään mamuja kohtaan menis läpi koska ihmisoikeus jne asiat. Loppjen lopuks se koskis palkansaajiakin, mutta jossain pitää kulkea raja mikä on sun yksityistä elämää ja mikä kuuluu kelalle. Tämän vuoksi niin sullakin kuin sillä mamulla pitää olla samat säännöt mitä asioita susta voidaan tutkia tai mitä tietoja kela voi susta vaatia.

Yksityisyyden suoja on kuitenkin sen verta vahvassa asemassa, etten usko läkimuutoksen menevät läpi joka sallis totaalikontrollin sun tilitiedoista sekä varsinkin käteisen ja muiden veikkaustilien yms käytöstä. Sekä jos päätät tilata ulkomailta viinaa tai missä nettiosotteissa sä käyt runksii kullitytöille ?

Vaikka kela työttömiltä kyseleekin paljon, ei senkään valtuudet ole rajattomat

29.04.2026 17:26:25 | 17:26:41
#751295 [+-] Piilota Suosittele

>>751294
No siis, sen mä ymmärrän kyllä mut lain muuttaminen sellaiseks ois vaan liian hankalaa. Ellei keksi jonkun hyvän verukkeen sille. Esimerkiks siltä ajalta kun ne on turvapaikanhakijoita niin ne on tarkkailussa tai jotain. Jotain sellasta ehkä. Vaikee sanoo miten se pykälä menis

02.05.2026 14:46:27
#751651 [+-] Piilota Suosittele

>>751291
Sekä halveksiva tyyli millä hän puhuu kuin pikku lapselle. Toki hänellä on pointtinsa jonka ymmärrän, mutta kuinka sen saattaa ulos muiden korville niin sillä tyyillä on merkitystä. Tai joku haloo maa kutsuu käsien heiluttelua voi käyttää baarissa kun tingataan pubivisassa oikeasta vastauksesta, mutta ei ministeri suorassa lähetyksessä. Toisaalta tämä koko juttu puhutteli kuitenki täysin heidän äänestäjiää, kuten näiden klippien tänne jakaminen osoittaa. Suurin osa sitten komppaa suu vaahdossa eivätkä ymmärrä mistään mitään.

Video taas on tarkoitushauin esim maininnalla Yle laskee mikrfonin nollaan varsinki kun tiedämme, et tilassa on varmaan puolen kymmentä mikkiä jotka ei ole nollassa.

[ 9 viestiä | ]