Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 14 Vierailuja 4 325 Medioita 834

Kaikki politiikkaan liittyvä

Sannaa taas ❤️ Sannaa taas ❤️
Junkkari väläyttelee.. Junkkari väläyttelee..
8 miljardia terveisin demarit 8 miljardia terveisin demarit
Suomi. Suomi.
nyrkkeily nyrkkeily
Oulu Oulu
Demari ja persu Demari ja persu
Tapetaan persut Tapetaan persut
Siksi PS Siksi PS
Toiset pääsee budjetilla, toiset taidoilla Toiset pääsee budjetilla, toiset taidoilla
Kepu ja tunnin juna Kepu ja tunnin juna
Ensi keväänä.. Ensi keväänä..
Jussi Halla-aho pormestariksi Jussi Halla-aho pormestariksi
Aatu Aatu
Taas Marin aiheutti uuden kohun! Taas Marin aiheutti uuden kohun!
Ongelmia. Ongelmia.
Elokapinallisia pidätetään Elokapinallisia pidätetään
Parempi ihminen 🤤 Parempi ihminen 🤤
Marin🤣 Marin🤣
Sanna on isänmaallisesti suuntautunut. Sanna on isänmaallisesti suuntautunut.
Sanna Marin Sanna Marin
Otto Meri, ihmisten ystävä Otto Meri, ihmisten ystävä
Jotain rajaa! Jotain rajaa!
Halla ja Biden Halla ja Biden
 585 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.63 MB, 1 tiedosto
07.09.2022 00:18:10
[ + 7 | ]

kuningas

[67259] [tony-halme.png] [0.63 MB] [720x830] [] []
tony-halme.png

tony halme

(7)  · 

kuningas

(31)
07.09.2022 04:21:03 | 04:27:07
#597355 [+-] Piilota Suosittele

Joo, oikein malliesimerkki kunnon edustajasta ja veronmaksajasta olikin. Päihteili itsensä sairauslomalle suurimmaksi osaksi kansanedustaja-ajasta, ei älynnyt erota itse useiden rikostuomioiden jälkeenkään ihan aitoon suomivirkamiestyyliin, ja sai lopuksi kansanedustajatasoisen työkyvyttömyyseläkkeen lähinnä itse aiheutetusta kirroosista johtuen. Mutta öyhötti elämänkoulujuttujaan eduskunnassa, niin olihan siinä huumoriarvoa, joka paikkasi kaiken tuon.

Myönnän kyllä, että sai aikaan Perussuomalaisten ensimmäisen nousun juuri tuosta johtuen, ei siitä huolimatta. Ja Soini hieroi karvaisia käsiään tyytyväisenä.

07.09.2022 09:07:28
#597363 [+1] Piilota Suosittele

Lakiin pitäisi tehdä muutos, että vaalilupaus tai puheen lupaus on pidettävä siinä aikataulussa, jossa sen kertoi. Muussa tapauksessa tulisi korvauskeino käyttöön. Olisi kansanedustajan korvattava asia ja paikka kansanedustajana olisi menetetty.

Karenssiaika päälle.

Mitä tulee halmeeseen niin protestiääniä tuli. Ihminen luotti, että tekee jotain asialle. Ja vitut. Toimi täysin samalla tavalla kuin muutkin edustajat. Itselle ensin.

08.09.2022 00:57:58
#597521 [+-] Piilota Suosittele

>>597433

Sehän siinä on. Halutaan tehdä itselle niitä voittoja, vaikka puhutaan sorealla suulla. Poliitikko ei oikeasti uskalla. Jos olisi jomun sanktio katteettomista lupauksista, niin ehkä...ehkä.

[ 6 viestiä | ]