Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 13 Vierailuja 1 553 Medioita 808

Kaikki politiikkaan liittyvä

Aatu elää ikuisesti! Niemals kapitulieren! Aatu elää ikuisesti! Niemals kapitulieren!
Vihervassarit tappelee :D Vihervassarit tappelee :D
Pissis is, what pissis does Pissis is, what pissis does
Keheenköhän tämäkin propaganda puree Keheenköhän tämäkin propaganda puree
Marinin äo on 40 🤦‍♂️ Marinin äo on 40 🤦‍♂️
Kikki Mauste öyh möyh Kikki Mauste öyh möyh
"Kulttuurimarxismi" "Kulttuurimarxismi"
Henriksson ja suomalaisten karkoitus Henriksson ja suomalaisten karkoitus
Halla-aho samaa mieltä kuin Paavo Arhinmäki Halla-aho samaa mieltä kuin Paavo Arhinmäki
Mutti Marin Mutti Marin
Demonit hästää Demonit hästää
Suomi suorittaa. Suomi suorittaa.
Melkoinen mainos 🤣 Melkoinen mainos 🤣
Vasemmisto ja Nato. Vasemmisto ja Nato.
Kun edes sun oma vaimo ei äänestä sua! Kun edes sun oma vaimo ei äänestä sua!
Persu-meemejä Persu-meemejä
Vihreä siirtymä. Vihreä siirtymä.
Vihalaulu-88. Aatu oli mies kansan syvistä riveistä. Yksi meistä Vihalaulu-88. Aatu oli mies kansan syvistä riveistä. Yksi meistä
Sanna Marin on veikeä kissa Sanna Marin on veikeä kissa
Espoo Espoo
Glopalismi Glopalismi
Trudeau. Trudeau.
Vasemmiston lääke laittomaan maassaoloon Vasemmiston lääke laittomaan maassaoloon
Trumpin tappaja (huono laatu) Trumpin tappaja (huono laatu)
 233 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.5 MB, 5 tiedostoa
05.02.2022 21:03:57
[ + 2 | ]

"Kulttuurimarxismi"

[61466] [tiedosto-1.jpg] [0.11 MB] [720x708] [] []
tiedosto-1.jpg
[61465] [tiedosto-2.jpg] [0.07 MB] [716x669] [] []
tiedosto-2.jpg
[61464] [tiedosto-3.jpg] [0.1 MB] [720x695] [] []
tiedosto-3.jpg
[61463] [tiedosto-4.jpg] [0.13 MB] [720x725] [] []
tiedosto-4.jpg
[61462] [tiedosto-5.jpg] [0.09 MB] [720x685] [] []
tiedosto-5.jpg

totuus

(50)  · 

ukkola

05.02.2022 22:43:04
#545442 [+1] Piilota Suosittele

Ukkola ei kuulu arvostavimpien ihmisten listallani. Siitä huolimatta "positiivinen" syrjintä on ihan vain syrjintää ilman mitään positiivisuutta.

06.02.2022 00:32:55 | 00:33:25
#545529 [+-] Piilota Suosittele

Antirasismi on nykyajan rasismia ja intersektionaalinen feminismi on rasismia ja natsismia pahimmillaan.

Ukkolan teksti oli erittäinkin järkevä ja tätä antirasismin rasistista muotoa ja toimintaa vastaan ovat erittäin monet menestyneet maahanmuuttajatkin.

Paskaa talousjärjestelmää yleisesti eniten kritisoivat juuri vasemmistolaiset kommunismi-intoilijat sen sijaan, että pyrkisivät itse olemaan aidosti tuottavia yhteiskunnan jäseniä, jotka osaamisellaan ja tuottavuudellaan menestyvät ja pääsevät talousjärjestelmän onnistujiksi ja menestyjiksi eli hyvään tulotasoon ja omaisuuden omistukseen.

Verojen ja muiden maksujen korottaminen (vasemmistolaista ideologiaa erityisesti tämä) tosin kiihdyttää inflaatiota ja siten aiheuttaa ongelmia nuoremmalle sukupolvelle, kun hinnat (esim. asuntojen) nousevat jatkuvasti korkeammalle, jolloin tarvittavaa minimipääomaa (lainoihin vaadittava omapääoma) on vaikeampi saavuttaa, kun palkkataso ei nouse yhtä laajasti kuin inflaatio. Toisaalta nykynuorilla on aiempiin sukupolviin verrattuna muuttunut halu ostaa ensimmäiseksi asunnokseen se 300 000 - 400 000 euron iso huoneisto tai jopa omakotitalo sen sijaan, että ostettaisiin edukas kaksio ja pyrittäisiin vähitellen eteenpäin, jota taasen aiemmat ikäluokat ovat tehneet.

[ 5 viestiä | ]