Sillä lailla sano ex-ministerikin... Samaa touhua tekee nämä sompanssi yhdistykset kaupunkien, veikkauksen, valtion ja jopa yksityisiltä saamillaan tuilla. Jokainen voi vaikka huvikseen googlettaa kuinka monta somaliaan rahaa välittävää toimistoa löytyy pk-seudulta ja aivan varmasti ei yksikään pyöri tappiolla tai tee hyväntekeväisyyttä.
Mitäpä sitä rahoja vahtimaan. Ne on niin hieno antaa vaan kaikenlaisille muslimi-, somali-, pakolais- ja maahanmuuttajatukijärjestöille.
Ja sinisilmäiset todellisuudesta vieraantuneet oikeasti uskovat, että niille rahoille on vastinetta. Ja he myös uskovat, että niitä varoja ei väärinkäytetä.
>>515482 Tiedän yhden rehtorin, joka oikeasti pisti kaikki koulun menot ylös. Edellinen reksi ei vissiin sitä tehnyt, sillä perättömiä laskuja löytyi arvoltaan pari kybätonnia per vuosi. Ei siinä muuta kuin opetuslautakuntaan yhteyttä, sekä kysellä mitä tehdä jos koulussa on myyrä? Kyttäjuttuhan siitä tuli, mutta ironista että kavaltajia oli kaksi. Toinen oli vieläpä nainen, sekä vieläpä poliisin vaimo :D Molemmat opettajat menettivät opetusoikeutensa ja saivat sanktionsa.
[
4 viestiä
|
]
⭰
Hyvin on ympäristöministeri asioista perillä 🤦♂️
Mestarikin on koukkunokka
Nii!
Niinku sillee tosi fiksu tiätsä?
LOL, Kokoomus
Iiris
Neekerit viihtyy koulussa
Teachers Are HORRIFIED Their Students Follow People Like BEN SHA
Perunatkin tietää paremmin
demari
RASMUS
Ellen DeGeneres Enabled Gay Executive To Sexually Assault Staff