>>513398 Faija joutu kerran semmosen paskanjauhannan uhriksi, ettei ois ollu just Sarasvuo. Puhu ihan sekavia ja puuta heinää tunnin verran firman työntekijöille ja sitten lähti vittuun isot rahat kourassaan. Miksi firma etes hommas sen puhumaan sinne on jääny mysteeriksi. Jos esimerkiks duunina on laittaa paketti pöydältä rullakkoon niin mihin vittuun siinä hommassa tarvitaan tunnin mittasta puhetta joltaki kusiluikkarilta, että osais työnsä paremmin?
Konsultti on juuri näin rahansa tienaava. Konsultti ohjaa ja kysyy mihin suuntaan pitäisi mennä. Asiakas itse keksii itselleen oikean vaihtoehdon ja konsultti kerää suuret rahat tästä.
Voe vittu että on idioottia toimintaa välillä firmoissa. Posti on parhaita näyttöjä tästä idiotismista.
Toki vois itekki alakaa turhanpäiväseksi konsultiksi. Kertois vitsejä ja höpöttäis mitä sattuu niin siitä sais aina tonnin tai pari per firma. Sitte vielä laitattais uhureiksi joutuneet vastaamaan johonki idioottimaiseen galluppiin, että haluaisko ne vielä jatkossaki kuulla vai tunkisko ne mieluummin chiliä perseeseensä.
[
6 viestiä
|
]
⭰
Muutama kuva
Linkola kertoo totuuden vihreistä
Jussi taas.
HYVÄÄ HUOMENTA
Haudalle kusija
Vas. nuorison puh. joht. idiootti.
Brooklynin ampuja. Ullatus.
Toiset pääsee budjetilla, toiset taidoilla
Siinähän se sitten tuli taas
Äärioikeisto ja muutama kuva.
Iltasanomat propagandaa välissä.
Patsas ja Sannalehti.
Yle - tuo logiikan ja järjen jättiläinen
Palaa maailma, olisipa maissinsiemeniä nuotioon laittaa.
Yle propagandaa taas 21.
Sannaa taas ❤️
Totuus = Panua ei ole kukaan vainonnut
Alkoholin etämyynti
Uus ö-luokan Amerikkalainen elokuva: Avaruusnekrujen kosto