>>513398 Faija joutu kerran semmosen paskanjauhannan uhriksi, ettei ois ollu just Sarasvuo. Puhu ihan sekavia ja puuta heinää tunnin verran firman työntekijöille ja sitten lähti vittuun isot rahat kourassaan. Miksi firma etes hommas sen puhumaan sinne on jääny mysteeriksi. Jos esimerkiks duunina on laittaa paketti pöydältä rullakkoon niin mihin vittuun siinä hommassa tarvitaan tunnin mittasta puhetta joltaki kusiluikkarilta, että osais työnsä paremmin?
Konsultti on juuri näin rahansa tienaava. Konsultti ohjaa ja kysyy mihin suuntaan pitäisi mennä. Asiakas itse keksii itselleen oikean vaihtoehdon ja konsultti kerää suuret rahat tästä.
Voe vittu että on idioottia toimintaa välillä firmoissa. Posti on parhaita näyttöjä tästä idiotismista.
Toki vois itekki alakaa turhanpäiväseksi konsultiksi. Kertois vitsejä ja höpöttäis mitä sattuu niin siitä sais aina tonnin tai pari per firma. Sitte vielä laitattais uhureiksi joutuneet vastaamaan johonki idioottimaiseen galluppiin, että haluaisko ne vielä jatkossaki kuulla vai tunkisko ne mieluummin chiliä perseeseensä.
[
6 viestiä
|
]
⭰
Petteri Orpo sai oman oluen !
Keijon konsti
Vasemmisto.
Neekerin NATO ulinat
Uus ö-luokan Amerikkalainen elokuva: Avaruusnekrujen kosto
Oops..
Marinin jo ties monesko huti
Mitä vittua ja Osmo
EsDeePee
Käsi ylös jos yllättyi
Juutalaiset tekee gojimeista homoja
Persuja ei saa kritisoida
Keskisormi politiikalle?
Kumpi parempi?
Kiljusen herrasväki
the way forward
Demariäänestejä, kun Sanna Marin kertoo mitä huulipunaa käyttää