>>650677 Ongelma vihreiden ja hyvin vasemmistolaisen ideologian kanssa on se, että annetaan ymmärtää miten kaikki ovat samanarvoisia ja ihan kaikki friikitkin pitää hyväksyä yhteiskunnan arvojäseninä.
Mutta meneppä olemaan tuollaisen kanssa erimieltä siitä, että mihin se raja vain yksinkertaisesti pitää vetää. Samantien edessä seisova mielestään Itse Gandhin reinkarnaatio muuttuu civilization:in versioksi ja on vetämässä nukea sinun niskaan.
Laitoin jo vehkeet panokuntoon, kuulin äsken että eilen ois terotettu joten nyt vielä pari kaljaa.
Arvoista jotka ovat duunarille selviä, vassareille ja osalle oikeistoakin täyttä timbuktua koska eivät ole ikinä työskennelleet siellä ihan lähtötasolla. Se pitäisi olla vaatimus, mutta yleensä nämä kermalusikat ovat rikkaasta perheestä ja ylempiä tohtoreita joksi väittäneet nykyään liukuvoiteen ja feminismin yhtenäisyyden osuutta Kuun kiertoon.
[
11 viestiä
|
]
⭰
Mitä PS muka on saanut aikaan hallituksessa?
Taas demari tietenkin 😄
SoyBoy
Äiti aurinkoinen
Vihreä Emma.
Huutista 🤣
Eli tunsi ja kaveerasi ISIS-terroristien kanssa.
Kiljunen ja Kamu sekä vaikeeta
Tynkkynen ja Prinsessa
Onko oikeistolla jotain pimitettävää?
Sanna taas.
Uusi poruķka uudet kujeet!
Denmari, totta kai.
Sdpkin putinin puolue.
Harri, vanha paljuhomo
Kekkonen takaisin!
Pieni ero
oman rahan käyttö
Ne erot..
Osmo prkle..
Yle propagandaa taas 30.
Vihalaulu-88. Aatu oli mies kansan syvistä riveistä. Yksi meistä
Lemmy
Lisää otteitta Talmudista, juutalaistan pyhästä kirjasta