>>692452 Minen moisia kattelis varsinkaan juuri pestyn autoni nokkapellillä, liikun yleensä turvasaappaat jalassa koska en yleensä liiku (muuten kuin lenkillä lenkkareilla) kuin töihin ja kauppaan, siitä vähän monoa kylkeen kun alkaa pyörimään MAASSA!! 🥴
>>692514 Kyllähän se vähän naurattaa, kun joillakin naisilla se 50 paria kenkiä.
Itsellä firman turvamonot jalassa ylivoimaisesti eniten sukkien lisänä. Sitten jotku vähän vähemmän paskaset lenkkarit sivistyksen parissa asiointiin. Paskalenkkarit(edelliset menolenkkarit) joita käytetään sitten siinä kotimaisemissa lähinnä kesäisin. Kumisaappaat turvamonojen jälkeen eniten jalassa lähinnä juuri tuon harrastuspuolen takia radalla ja maastossa.
Yhdet croksit mitkä potkastaan äkkiä jalkaan ettei ihan paljan varpain tarvi mennä pihalle hakemaan postia/puita jne.
Eli 5 paria kenkiä eri käyttötarkoituksiin riittää oikein hyvin.
>>692681 Turvasaappaat, ei turvakenkiä koska en tarvitse tai halua metsässä ja ne hukku muutenkin, vanhemmat lenkkarit (en käytä), uudemmat lenkkarit (en käytä), ja mukavan liukkaat lähes tasapohjaiset tohvelit postinhakuun.
Eli käytännössä kahdet kengät +erittäin liukkaille ja harvoin yhdet piikkikengät lenkille.
[
5 viestiä
|
]
⭰
Karaokea vähän kännissä
Nähdään kuudelta parkkipaikalla
Riekaleiksi kaikki vaan
ken on hulluin
Ainoa sallittu tapa lyödä naista
Looginen päätelmä
seinähullun kokkinurkkaus
karen
MMA fail
Valitsen sinut
ninja
Psykoosi paistaa naamasta
Niinku sillee tosi fiksu tiätsä?
Turri
Semmosia ne naiset on
Tinderin kermaa osa 1
Kyllä tälläset vilkkumaat pitäisi laittaa pakkohoitoon