Specialman Specialman
Kroko =/= Prätkäukko Kroko =/= Prätkäukko
Siemen Siemen
feels good man feels good man
onko tässä suomen uusi ennätys22 onko tässä suomen uusi ennätys22
hyvät selitykset hyvät selitykset
Jurassic Park Jurassic Park
Gone with a blastwave Gone with a blastwave
No green No green
Joku patu alko riehuun Joku patu alko riehuun
Kokeili vasempaa Kokeili vasempaa
Virgin snake vs chad ocelot Virgin snake vs chad ocelot
Melkkein näkkyy Melkkein näkkyy
Gondola perseilee menemään Gondola perseilee menemään
Miu mau fuu fuu Miu mau fuu fuu
poika ja.... poika ja....
Ken tietä etsii Ken tietä etsii
Pata-sedön sieni-sinihome-sibuli-ananaa-oliivipistsa Pata-sedön sieni-sinihome-sibuli-ananaa-oliivipistsa
Nyt vittu... Nyt vittu...
Tulevaisuus Tulevaisuus
Anal-yysi Anal-yysi
Blunt Blunt
Ei mee yhtään renkaaseenilmaa22 Ei mee yhtään renkaaseenilmaa22
Paavi ei halua Paavi ei halua
 593 näyttökertaa, 21 viestiä, 0.73 MB, 1 tiedosto, 09.04.2025 21:46:54
[ + 4 | ]

Master Chef Luolasto

[80009] [0.png] [0.73 MB] [596x1062] [] []
0.png

huippukokki

(7)  · 

gordon ramsey

(6)  · 

nakuankan ravintola kame

 · 

loistava

(5)
10.04.2025 13:35:34
#691599 [+-] Piilota Suosittele

>>691597
Eipä nuo kanafileet valmisruokaa ole. Toi kaisersalaatti, ananas ja jalopeenot on purkista tai rasiasta. Kyl sä joudut ihan pannulla noi kanat paistamaan. Eikä noi ranskalaiset missään mikrossa valmistu pösilö :DD

Ja on toi Pirkka aina kuparia parempaa. Huomaa myös Sandels sen vieressä

10.04.2025 18:35:11 | 20:59:18
#691632 [+4] Piilota Suosittele

>>691630
Tässä on kyse siitä, että toi rapupelle tulee jatkuvasti mulle itkemään vaikka oon blokannu sen. Tästä tuli jo vitsi, "kuinka saada toi rapu itkemään? -Älä sano sille mitään. Taaskaan en siis ole sille mitään sanonut useampaan päivään. Silti se jaksaa.

Ja jos mä ostan paketin raakaa kanaa, niin en mä sitä einekseksi sanois. Atrian 400g Makaronilaatikko on eines. 400g maksalaatikko on eines. Jos raakaa kanaa tai jauhelihaa sä ostat niin onhan se kuitenkin vakuumirasiaan pakattu. Samanlailla ku pala raakaa kalaa. Onks raaka kirjolohi eines? Kyl varmaan sen mielestä. Se vaan yrittää taas itkeä ihan mistä tahansa.

e:
seuraavaks se alkaa mussuttaa termien käytöstä ja nussii pilkkua muttei kuitenkaan osaa olla väärässä. Nähty, ööö? joka kerta.

10.04.2025 19:19:16
#691648 [+-] Piilota Suosittele

>>691632
Raaka kirjolohi tai kana ei ole eines, mutta mutta, kun se on valmiiksi maustettu. Eli tyyliin paistat suoraan paketista niin se on puolivalmiste. Eli eines.

Ja lopeta tuo itku. Ihan objektiivisesti vain mainitsin, mutta sinä aloitit tuttuun tapaasi parkumisen.

[ 21 viestiä | ]