the Grinch the Grinch
Maxi-Burger & Kebab asialla jälleen Maxi-Burger & Kebab asialla jälleen
eukonkantoa suomeen eukonkantoa suomeen
Afrikan neito Afrikan neito
Mona biitsillä Mona biitsillä
Vasemmiston kaksinaismoraali Vasemmiston kaksinaismoraali
peräreikä peräreikä
bird fight bird fight
Tasapeli Tasapeli
Hyvä ja halpa Hyvä ja halpa
Henny Harjusola ;D Henny Harjusola ;D
paska meemi paska meemi
Björn innostu räppäämään Björn innostu räppäämään
Jeesus rakastaa juuri sinua Jeesus rakastaa juuri sinua
tits tits
Rocco rakastelee hellästi Rocco rakastelee hellästi
Savonmaankurkku Savonmaankurkku
Paras peti Paras peti
tuutulaulu :3 tuutulaulu :3
Franklin Franklin
Gay! Gay!
Pitihän se arvata Pitihän se arvata
"Sinä olet seuraava..." "Sinä olet seuraava..."
iita iita
 429 näyttökertaa, 21 viestiä, 0.73 MB, 1 tiedosto, 09.04.2025 21:46:54
[ + 4 | ]

Master Chef Luolasto

[80009] [0.png] [0.73 MB] [596x1062] [] []
0.png

huippukokki

(5)  · 

gordon ramsey

(6)  · 

nakuankan ravintola kame

 · 

loistava

(5)
10.04.2025 13:35:34
#691599 [+-] Piilota Suosittele

>>691597
Eipä nuo kanafileet valmisruokaa ole. Toi kaisersalaatti, ananas ja jalopeenot on purkista tai rasiasta. Kyl sä joudut ihan pannulla noi kanat paistamaan. Eikä noi ranskalaiset missään mikrossa valmistu pösilö :DD

Ja on toi Pirkka aina kuparia parempaa. Huomaa myös Sandels sen vieressä

10.04.2025 18:35:11 | 20:59:18
#691632 [+4] Piilota Suosittele

>>691630
Tässä on kyse siitä, että toi rapupelle tulee jatkuvasti mulle itkemään vaikka oon blokannu sen. Tästä tuli jo vitsi, "kuinka saada toi rapu itkemään? -Älä sano sille mitään. Taaskaan en siis ole sille mitään sanonut useampaan päivään. Silti se jaksaa.

Ja jos mä ostan paketin raakaa kanaa, niin en mä sitä einekseksi sanois. Atrian 400g Makaronilaatikko on eines. 400g maksalaatikko on eines. Jos raakaa kanaa tai jauhelihaa sä ostat niin onhan se kuitenkin vakuumirasiaan pakattu. Samanlailla ku pala raakaa kalaa. Onks raaka kirjolohi eines? Kyl varmaan sen mielestä. Se vaan yrittää taas itkeä ihan mistä tahansa.

e:
seuraavaks se alkaa mussuttaa termien käytöstä ja nussii pilkkua muttei kuitenkaan osaa olla väärässä. Nähty, ööö? joka kerta.

10.04.2025 19:19:16
#691648 [+-] Piilota Suosittele

>>691632
Raaka kirjolohi tai kana ei ole eines, mutta mutta, kun se on valmiiksi maustettu. Eli tyyliin paistat suoraan paketista niin se on puolivalmiste. Eli eines.

Ja lopeta tuo itku. Ihan objektiivisesti vain mainitsin, mutta sinä aloitit tuttuun tapaasi parkumisen.

[ 21 viestiä | ]