maanantai maanantai
windows 9/11 windows 9/11
🩷 🩷
Pelfie Pelfie
sellainen kysymys vain että sellainen kysymys vain että
Tissit Tissit
Varmaan sattui Varmaan sattui
herätä se poika herätä se poika
Piti hakea uudet jarrukengät cittarista, ainoastaan tää tuli muk Piti hakea uudet jarrukengät cittarista, ainoastaan tää tuli muk
uwu kuuma kesä tulossa uwu kuuma kesä tulossa
ikkunanpesua ikkunanpesua
tässä on hyvä tässä on hyvä
Isä pepan ruohonleikkuri tarina Isä pepan ruohonleikkuri tarina
toosa toosa
😂 😂
Sormettomia ryssiä sotaan? Sormettomia ryssiä sotaan?
hieno esitys kalle hieno esitys kalle
haha homo haha homo
Luolaston sellikaverit Luolaston sellikaverit
Torstain minkki Torstain minkki
4 hakemusta kuussa 4 hakemusta kuussa
Lumiukko jeccu XD Lumiukko jeccu XD
Meitä on huijattu koko ajan Meitä on huijattu koko ajan
nyt riitti tää palaveri nyt riitti tää palaveri
 523 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 28.01.2025 00:00:37
[ + 3 | ]

verotus on varkautta

[77457] [28de79df9b95498a.jpg] [0.05 MB] [715x684] [] []
28de79df9b95498a.jpg

töihin

(38)  · 

vero

(31)
28.01.2025 00:40:17
#676660 [+4] Piilota Suosittele

Töissä ollessa vituttaa että ensin ansiovero, ttmaksut, yle vuosimaksu, se tämä tuo ne maksut & verot.

Sitten kaupasta ruokaa ym tarpeita, alvi tuosta 25,5% ja tästä 19,5%, vähän bensaa autolle ja hups 50€ bensan hinnasta, oli 37,5€ eriveroja.

Kela rottaillessa ei ollut todellakaan rahaa huppailla, mutta herran jumala kuinka hyvältä tuntui kun koko 24/7/365 oli aikaa nukkua, velttoilla, käydä ulkoilemassa, pyöräillä juuri silloin kun huvitti, ei tarvinnut uhrata 2h päivässä työmatkoihin, ei 8h töihin joista palkkaa saat 7,5h edestä, koska ruoka 30min on omaa aikaa.

Mutta kun babylonin oravanpyörä on imaissut sisäänsä ja rahalla kun saa kaikkea kivaa, niin kyllä sitä painaa töitä hiki otsalla vaikka tuntuukin ettei tästäkään työstä saa tarpeeksi palkkaa, vaikka tietää itsekkin että ahneus vain kasvaa, jolloin edes 100.000,00€/kk palkkakin voisi tuntua mitättömältä kun joku futari tienaa sen viikossa.

[ 2 viestiä | ]