Face the sun, for this day you die. Face the sun, for this day you die.
luolastolaisille hottia luolastolaisille hottia
animea animea
hampurilainen ranskalaisilla hampurilainen ranskalaisilla
animea animea
He-Man He-Man
This is my life now This is my life now
milf milf
In Memoriam In Memoriam
Hernekeiton kyytipojaksi jälkkäriä Hernekeiton kyytipojaksi jälkkäriä
peräreikä peräreikä
【F A S H W A V E】 【F A S H W A V E】
musta miäs musta miäs
Huhuu Huhuu
Hapsin koira Hapsin koira
haaaaaaa haaaaaaa
boobs boobs
Jeccukoira Jeccukoira
Tasainen kyyti Tasainen kyyti
Rahan tuhlausta Rahan tuhlausta
Joe Biden - C'mon Man (remix) Joe Biden - C'mon Man (remix)
Spröndensaattori Spröndensaattori
Troll'd Troll'd
Töissä hyvät eväät Töissä hyvät eväät
 601 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.21 MB, 1 tiedosto, 09.01.2025 18:01:15
[ + 6 | ]
👑 Plussatuin 09.01.2025.

Vaihtoehto Afrikan tähdelle!

[76802] [0.jpg] [0.21 MB] [1170x1403] [] []
0.jpg

pohjolan aarteet

 · 

kaivosyhtiöt

 · 

kolonialismi

09.01.2025 18:34:02
#672233 [+-] Piilota Suosittele

Loistava peli-idea, Suomi on tunnetusti pohjolan Kongo. Tosin tätä on huono verrata Afrikan Tähteen, pelin juoni ja tarina ovat täysin erilaisia.

09.01.2025 20:13:16
#672247 [+3] Piilota Suosittele

>>672235
Pelaajat keräävät rikkauksia pelilaudan maantieteelliseltä alueelta joka on kuvattu vahvasti yksinkertaistettuna sekä alueen asukkaita ylenkatsoen ja pilkkaavasti yleistäen.

Toinen on tehty sellaiseksi, toisen sinä ja muut vassarihörhöt selitätte sellaiseksi, siinä on vissi ero.
Afrikan Tähdessä yksittäiset seikkailijat etsivät jo kaivettuja, mutta sittemmin kadonneita aarteita. He eivät tee sitä muille, vaan pelkästään itselleen, eikä tarinassa ole mitään mainintaa siitä, että löydetty Afrikan Tähti vietäisiin mantereelta mihinkään pelin loputtua, muut jalokivethän myydään välittömästi paikallisille, eli niitä pelaaja ainakaan ei voi viedä mantereelta.
Ja sitten loppuun vasemmistolaista vääntelyä.
Afrikan Tähdessä pelaajien taustatarinassa rotuja tai kansallisuuksia ei mainita, he voivat aivan hyvin olla afrikkalaisia ihan sen mukaan, miten kukainenkin asian päässään mieltää. Lisäksi koska vähäarvoisimmet jalokivet on myytävä tiettyyn hintaan paikallisille, niin jos pelaaja mieltää hahmonsa olevan Suomesta tullut seikkailija, hänen tilannettaan voidaan verrata thaimaalaisten marjanpoimijoiden riistoon.
Lopputulema on siis se, että näitä kahta peliä on huono verrata faktoissa ja tuollaisella paskavasemmistolaisella mielikuvanvääntelyllä voidaan todeta Afrikan Tähden olevan peli, jossa valkoihoisia siirtotyöläisiä sorretaan neekereiden toimesta.

09.01.2025 22:27:14
#672280 [+2] Piilota Suosittele

>>672249
Kyllä Pohjolan Aarrettakin voivat pelata kaikki kansallisuudet.

Olenko väittänyt jotain muuta?
Kyllä tuo vasemmistolainen vääntely on ihan omaa keksintöäsi.

Vasemmistolainen vääntely on juurikin sitä, että vaikka Afrikan Tähdessä pelinä itsenään ei ole mitään rasistista tai kolonialistista, te alatte vääntämään siitä rasistisen ja kolonialistisen, koska pelialue sattuu olemaan Afrikka.
Se on Afrikkaan sijoittuva lasten lautapeli vuodelta 1951 eikä mikään Mein Kampf, mikä perkele siinä teidän vassarien perseitä noin pahasti voi kaihertaa?

09.01.2025 22:54:19
#672287 [+1] Piilota Suosittele

>>672285 Pitää mielikuvitella aivan saatanan paljon pienen päänsä sisällä, jos väittää että Afrikan Tähdessä pelinä on mitään rasistista tai koloinalistista.

Ei tarvitse vastata, tiedän jo ulinasi sisällön.

[ 8 viestiä | ]