Ainaki kokeilisin Ainaki kokeilisin
Vauhtiliiga Vauhtiliiga
UʷU UʷU
Sodan aikana Sodan aikana
Ei uskois mutta näinhän se menee Ei uskois mutta näinhän se menee
Vanhan koulun tavat Vanhan koulun tavat
Flying Finland Flying Finland
Pokemon: Kristalliyö Pokemon: Kristalliyö
Lojaalisuus Lojaalisuus
Märkäuni Märkäuni
Geenikaappi Geenikaappi
Jahas, mitä meillä tänään on? Jahas, mitä meillä tänään on?
Kun vegaani kutsuu sinut syömään Kun vegaani kutsuu sinut syömään
Ympäristöystävällinen valinta Ympäristöystävällinen valinta
Elä ryttyile Elä ryttyile
Mistä sinä saat materiaalisi? Mistä sinä saat materiaalisi?
Eh-käisy Eh-käisy
Pelastakaa Pelastakaa
Piri piristää Piri piristää
Rage against the diddly Rage against the diddly
mieti ite mieti ite
Se on kuin tauti Se on kuin tauti
Oikea kissanainen!? Oikea kissanainen!?
Pähkinäallergia Pähkinäallergia
 432 näyttökertaa, 8 viestiä, 27.49 MB, 1 tiedosto, 12.09.2024 16:16:03
[ + 2 | ]

tehottomat intialaiset

[73247] [8f6ac45b14878e96.mp4] [27.49 MB] [576x1024] [146.20s] [] []

pajeet

(34)  · 

paskaa laatua

12.09.2024 17:59:03
#646858 [+-] Piilota Suosittele

Jos noi suodattimet tulee tuolta, täytyy miettiä montako sormea yksikin on vaatinut 😭 HAH! Vitut pidä, noita on jo liikaa Maan päällä.

12.09.2024 18:23:46
#646865 [+-] Piilota Suosittele

>>646862
tuli mieleen voisko toi olla joku piraattipaja? Eli lyövät jonkun Mannin tai muut valmistajat tekstit kylkeen ja myy paremmal hinnalla? :D Oikeasti tekevät halpakomponenteista, mutta ainakin jonkun aikaa se filtteri toimii ? Tätä on nimittäin tehty, esimerkiksi ostettu halvinta öljyä markkinoilta ja pakattu sitä Castrolin tai Mobilin kannuihin sekä sinetti vielä korkin päälle. Eli piraatti öjyä. Kyl seki jonkun aikaa toimii, ennen kuin jengi alkaa reagoimaan. Kunhan äkkiä myyvät pois.

12.09.2024 21:17:47 | 21:18:27
#646907 [+-] Piilota Suosittele

>>646899
No siis, mä en yllättyis jos tuo olisi joku intialaisen filtteritehtaan oikea tuote. Sellainen jota siellä valmistetaan sekä paikillisille myydään. Intiassa firman perustaminen ei oo niinku suomessa.

Koitin vertailun vuoksi löytää sitä yhtä videoo, missä intialaisille naisille maksetaan haista paskaa tuntipalkkana kun ne kuori joitain sitrus (?) hedelmiä. Niiden sormet oli aivan mustat, ihan ku volvo mekaanikon kädet kun sitä hedelmää kuoriessa se purskauttaa hedelmähappoa sormille. Voisivat käyttää hanskoja joo, mutta sun piti kuoria älytön määrä niitä päivässä jolloin kumihanskat vaan hidasti kuorintaa.

Tätä siis myytiin ympäri maailmaa, se oli yhtä suosittu ku joku tonnikalabrändi mutta mä en muista mikä hedelmä se oli. Kun raaka-aineet on intiasta, niin se ei tarkoita tehdasta. Just siis lattialla istuen nekin kuori niitä hedelmiä jollekkin suuryritykselle.

13.09.2024 02:48:49
#646995 [+-] Piilota Suosittele

Työturvallisuus: -100
Välittäminen siitä: -200
Tuotteen toiminta: -80
Menetetyt sormet: -5 000 / kk
Palkka: 5 euroa
Yhteensä tyytyväisyys: vittu me tienataan tällä

13.09.2024 03:44:50
#646998 [+-] Piilota Suosittele

>>646865
Kerran näin juttua missä oli joku vissiin afrikkalainen/uugabuugaintialainen firma joka teki safkaa kadunvarsiteltassa. Heput kävi ostaan oikeen rasvasta evästä ku kulkivat ohitte. Ne käytti niiden safkojen paistamiseen käytöstä poistettua moottoriöljyä. Ruuassa. Moottoriöljyä. Mutta ei se näyttäny haittaavan asiakkaita ku niitä oli ihan jonoiksi asti.

[ 8 viestiä | ]