iso kulli apu iso kulli apu
Munkit Munkit
Hitler avautuu rotista Hitler avautuu rotista
Johannes Koskinen Johannes Koskinen
Hapsi - metsien karhu Hapsi - metsien karhu
isä ukko isä ukko
Are you winning son? Are you winning son?
Tissi Tissi
Venäläiset kattolumityöntekijät Venäläiset kattolumityöntekijät
Pylli-täti Pylli-täti
Saattais vakuutusyhtiö vaatia videokuvaa selityksen lisäksi Saattais vakuutusyhtiö vaatia videokuvaa selityksen lisäksi
Persun tietotaito Persun tietotaito
Hyvää syntymäpäivää Hyvää syntymäpäivää
Securitaksen peruskurssi Securitaksen peruskurssi
Jösse Järvenpää: Yksinäinen Juoppo Jösse Järvenpää: Yksinäinen Juoppo
Kiinan laatua Kiinan laatua
360 no scope 360 no scope
Kenway töissä Kenway töissä
Taikuri tipattomalla Taikuri tipattomalla
Yhteistyötä Yhteistyötä
Wokempialaiset Wokempialaiset
Beavis and Butt-Head Beavis and Butt-Head
Iltapalaa Iltapalaa
Turri Turri
 483 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.79 MB, 1 tiedosto, 14.04.2024 02:25:01
[ + 4 | ]

tesla

[69806] [tesla.png] [0.79 MB] [640x1121] [] []
tesla.png

tesla

(31)  · 

homo

(544)  · 

sdp

(508)  · 

vihreät

(379)  · 

pimppi

(18)  · 

muunsukupuolinen

 · 

pride

(55)
14.04.2024 03:12:22
#614108 [+2] Piilota Suosittele

Toisaalta

kovin ristiriitaista.

Elon Musk, mies Teslan takana, haluaa Twitter-twätteriin eli "äksään" avointa keskustelua. Elon ei halua rajoittaa sananvapautta.
Elon on samaan aikaan woketuksen suurimpia vastustajia.
Woketus, miesten kastraatio ja "hompostelu" yhdistetään monesti sähköautoiluun, jota Elon siis toki Tesla-miehenä ajaa, mutta samaan aikaan sama henkilö julkisesti on woketusta vastaan. Ristiriitaista.

Itse olisin ostanut sähköauton syksyllä, jos ranget olisivat olleet toimivat niin kesällä kuin talvella ja hinnat järkevät, mutta koska näin ei ollut, niin pysyin polttomoottoriautoissa.

14.04.2024 04:55:17
#614122 [+-] Piilota Suosittele

Tää on varmaan yks tärkeimmistä kuvista koko 20-luvulla.

Yhellä naapurilla on joku saatanan sähkömopo. Kyssyin kerran, että mitenkä se toimii niin vähemmän ironisesti sano, että oothan nää nähäny tuon paskan olevan aina ja jatkuvasti latauksessa :D

Taloyhtiön homopojat ku päätti, että pittää olla etes kaks paikkaa patteriautoille niin toista ei oo tullu ja tuoki maksaa ties kuinka helevetin isua laskua siitä, että saa etes ladata jollaki vitun kännykän äpillä sitte. Taitaa myydä sen kesällä pois niin saa taas oikian auton tilalle.

No joo joo, jos on varraa ostaa joku vitun 50 tonninen patteripupu testiksi niin kyllä niille saaki nauraa. Saatana, anteeksi, herrani.

[ 6 viestiä | ]