SEE YOU SPACE PONY... SEE YOU SPACE PONY...
niger niger
Vauvaa turpaan Vauvaa turpaan
koiro auttaa pesulla koiro auttaa pesulla
Siemen syöksy Siemen syöksy
Kylpy kutisti minut >:3 Kylpy kutisti minut >:3
19. Reikä 19. Reikä
Kerta kiellon päälle Kerta kiellon päälle
jussit jussit
kora LLA on asiaa kora LLA on asiaa
Say Whaaa Say Whaaa
Haluaisinko parvekkeelle? :3 Haluaisinko parvekkeelle? :3
Fingerpori Fingerpori
THUNDER FORCE IV『Lightning Strikes Again - Metal Squad』 THUNDER FORCE IV『Lightning Strikes Again - Metal Squad』
Kannaa ja pottuva uunista Kannaa ja pottuva uunista
Boomer livin Boomer livin
Korkein oikeus Korkein oikeus
Jari-Matti Jari-Matti
Pablo Pablo
mr pihville omistettu mr pihville omistettu
Nalle Puh Nalle Puh
Pissattaa Pissattaa
Motivaattori Motivaattori
Vekkuli eno Vekkuli eno
 827 näyttökertaa, 8 viestiä, 2.47 MB, 1 tiedosto, 26.03.2024 01:07:40
[ + 1 | ]

terroristi ottaa rennosti

[69183] [terro_ottaa_rennosti.png] [2.47 MB] [1280x960] [] []
terro_ottaa_rennosti.png

terroristi

(102)  · 

moskova

(11)  · 

terrorismi

(43)  · 

oikeus

(14)  · 

kidutus

(11)  · 

rennosti

26.03.2024 08:45:26
#609264 [+1] Piilota Suosittele

>>609259
Jos edes ovat terroristeja, onko kukaan löytäny sellasta valvontakameravideota siitä iskustä missä hyökkääjien päitä ei olisi sumennettu?
Tai kuinka voi sotatilassa olevan maan pääkaupungissa kestää poliisilta melkein tunti saapua paikalle kun terrori-isku käynnissä?

Jos nuo jampat ne tekijät on niin ei siinä sääli tuu, mutta ei todellakaan olisi uusi juttu että ryssän paskalakit vaan nappaa jonkun satunnaisen syntipukin ja pistää sen poseen, eikös Chikatilonkin murhista ollut useammastakin jo linnassa porukkaa kun se saatiin kiinni ja alkoi tunnustaa?

26.03.2024 09:42:32
#609268 [+-] Piilota Suosittele

>>609264
Chikatilonkin murhista ollut useammastakin jo linnassa porukkaa kun se saatiin kiinni ja alkoi tunnustaa?

Mutta kun ei sosialistisessa neuvostoliitossa ollut hulluja ja sarjamurhaajia kannibaaleista puhumattakaan. Tuollaiset kuului länsimaiseen rappioon.

Mutta joo, rahallahan noi oli vissiin saatu räiskimään, et ei varmaan kuulu ees penaaliin nämä kynät.

26.03.2024 14:33:26 | 14:34:38
#609292 [+-] Piilota Suosittele

>>609268
Niinhän se ennen oli että Pravdasta totuus löytyi rivien välistä, nykyään ei vissiin enää mistään.

Mut mitä enemmän tätä juttua kaivelee niin sitä epäilyttävämmäksi homma menee. Sen teatteri-iskun tekijät eivät selkeästi olleet ekaa kertaa asialla tai olivat läpikäyneet kunnon koulutuksen, jotenkin epäilyttävää että ammattitaitoinen palkkasoturi lähtis viidellä tonnilla tekemään keikkaa jonka jälkeen FSB olis suu vaahdossa lopun elämää perässä.
Toisaalta taas oikeet fundamentalistit olis varustautuneet räjähdeliiveillä tjsp loppupamauksella.

Mun veikkaus olis että nämä kiinniotetut oli jotain randoja jokka oli palkattu vaan toimittamaan se auto jonnekin ja niille tuli ihan täytenä yllärinä se auton pysäytys, takaluukun sisältö ja terrorisyytteet.

Varmaksihan ei mitään muuta voi sanoa kuin että jokin vilunkipeli FSBn ja/tai Isiksen puolelta kyseessä oli.

26.03.2024 14:56:39
#609302 [+-] Piilota Suosittele

Ei henki pihisi enää parin kuukauden päästä vaikka todettaisiinkin syyttömäksi. Iskee akuutti säteilysairaus tai mieli hypätä ikkunasta.

27.03.2024 10:08:57
#609603 [+-] Piilota Suosittele

>>609292
Mun veikkaus olis että nämä kiinniotetut oli jotain randoja jokka oli palkattu vaan toimittamaan se auto jonnekin ja niille tuli ihan täytenä yllärinä se auton pysäytys, takaluukun sisältö ja terrorisyytteet.

Helpostikki. Ja nythän tuli juuri aamulla uutinen jossa kerrottiin, että Putin luo massiivista valvontajärjestelmää ja Navalnyin hautajaisiin osallistuneita pidätettiin tekoälyn avulla. Tälläisten läpi ajaminen terrorismin varjolla on paljon helpompaa kuin vaan sanelemalla, kuten tuolla on tapana. Useimmat "ymmärtää tarpeen" ja jättää tyhmät kysymykset kysymättä. Näin karjaa on helpompi hallita kuten Kiinassa on tehty jo vuosikymmeniä.

[ 8 viestiä | ]