Kissa-assemblaasi Kissa-assemblaasi
Aatamille pumppu Aatamille pumppu
Prkl Prkl
Mitä nyt taas ihminen >:3 Mitä nyt taas ihminen >:3
Oli hyvä vappu Oli hyvä vappu
Tunnetko Tutinan? Tunnetko Tutinan?
Tintti Afrikassa Tintti Afrikassa
Kicked in the dick Kicked in the dick
Tossukuva Tossukuva
Heviparta kalassa Heviparta kalassa
Lentäjä Lentäjä
Kananpaskan makuiset makaryllit ja tee Kananpaskan makuiset makaryllit ja tee
Pahatpeikot Pahatpeikot
Lilliputti Lilliputti
Huono maanantai`? Huono maanantai`?
kitten wars :3 kitten wars :3
Rick Takeuchi - Never Gonna Give You Plastic Love Rick Takeuchi - Never Gonna Give You Plastic Love
telakoituminen äänien kanssa telakoituminen äänien kanssa
lfyyrer22 lfyyrer22
varoitus varoitus
Trumpin uusi kaara Trumpin uusi kaara
ufokuva ufokuva
vinossa22 vinossa22
Patrick Patrick
 672 näyttökertaa, 5 viestiä, 1.72 MB, 1 tiedosto, 26.07.2022 01:40:41
[ + 3 | ]
👑 Katsotuin 26.07.2022.

Jonnet ei muista tätäkään

[66061] [Sega-Saturn-(US)-startup-(HD-720p).mp4] [1.72 MB] [] []

sega

(10)  · 

saturn

 · 

old school

 · 

gamer

(10)  · 

lapsuus

(11)
26.07.2022 02:08:23
#588169 [+3] Piilota Suosittele

Eipä tullut tuohon aikaan tuollaisella pelattua, koska PC Master Race ja parikymppisellä riitti intoa veivata DR Dosia, MS Dosia, Qemmiä, Lacea.. hakea maksimaaliset sopivat muistit peleille ja käyttää useampi kymmenen korppua koneessa, jotta sai jonkun NHL '95:n tms. piraattiversion tungettua koneeseen.

Sitten kun alkoi olemaan enemmän työelämässä, aika väheni ja oli rahaa enemmän, niin ensin tulivat konsolit PC:n rinnalle pyörimään ja sitten vähitellen pelaaminen siirtyi kokonaan niihin ja nykyään konsolitkin lähinnä pölyttyvät. :D

Toki PS5:n voisi ostaa heti, kun joku keksii hyvän syyn miksi... sen jälkeen kun tuli saatua tuoreempi Elisan digiboxi, ei ole PS4:stakaan montaa kertaa tullut käynnistettyä, kun digiboxi pyörittää suoratoistot ja osaa toistaa DLNA serveriltä kaiken mahdollisen.

26.07.2022 02:41:19
#588170 [+1] Piilota Suosittele

>>588169 Hämmentävää miten siinä kohtaa kun on rahaa niin vaihdoit konsoliin.. Jos minulla olisi rahaa ja ostaisin konsolin, tekisin sen luultavasti polttaakseni moisen paskalaitoksen.. :D

26.07.2022 12:19:10
#588215 [+-] Piilota Suosittele

Voi niitä aikoja, kun pelit piti naputella heksadesimaalinäppäimistöllä itse tinatun tietokoneen kahden kilotavun RAM:ille ja näyttönä oli ensin vain 7-segmentit ja ledit, hieman myöhemmin mustavalkoinen itse korjattu putkitelevisio, jossa kuva huojui 64 × 32 pikselin resoluutiolla ja joystickin virkaa hoiti pari potikkaa ja yksi nappula sähköasennusputkenpätkän päässä. Pelaaja tuotti itse tarvitsemansa äänet. Jos yksikin heksakoodi meni naputellessa väärin, meni tovi jos toinenkin asian selvittelyyn.

[ 5 viestiä | ]