Yllätys! Yllätys!
grillikesä part.2 grillikesä part.2
Hyvää matkaa äiti Hyvää matkaa äiti
Tehokas saalistaja :3 Tehokas saalistaja :3
hehe hehe
Valtakunta Germania Valtakunta Germania
Trump Trump
Hehe Hehe
@heviparta oli kylillä pyörähtämäsä @heviparta oli kylillä pyörähtämäsä
Tulin minä kaapista ulos Tulin minä kaapista ulos
Ei jaksa keksiä otsikoita 16 Ei jaksa keksiä otsikoita 16
myydään tiikeri myydään tiikeri
Beach bitch Beach bitch
Muutama webm 11 Muutama webm 11
;__; ;__;
Lisää haamutarinoita Lisää haamutarinoita
Jotkut börheät haluavat vain epänähdä maailman palavan ;__; > Jotkut börheät haluavat vain epänähdä maailman palavan ;__; >
Tämä on tärkeää Tämä on tärkeää
me me
Ei jaksa keksiä otsikoita 27 Ei jaksa keksiä otsikoita 27
Matto Matto
Masentavaa Masentavaa
Purista perseellä normaalisti Purista perseellä normaalisti
Mihinkään ei voi luottaa >:3 Mihinkään ei voi luottaa >:3
 479 näyttökertaa, 2 viestiä, 1.13 MB, 1 tiedosto, 03.04.2022 17:55:25
[ + 8 | ]

päättäjät tietää

[63332] [paattajat-tietaa.png] [1.13 MB] [765x960] [] []
paattajat-tietaa.png

sähköauto

(21)  · 

bensa

(34)  · 

hinta

(31)
03.04.2022 19:26:08
#560670 [+-] Piilota Suosittele

... ja seisotan sitten kuukausitolkulla lämpiämätöntä Teslaani korjaamon pihalla ...


Mutta rehdisti sanottuna, jos oikeasti Opel Manta GSe tulee konseptin mukaisella alkuperäisen Mantan korilla myyntiin ja range saadaan 450-500 kilometrin väliin eikä tätä koreutta pilata pähkähullulla hinnalla, niin sitten on pakko lähteä ostoksille.

03.04.2022 22:18:25
#560753 [+-] Piilota Suosittele

>>560670
Teslan omistajilla on kivaa. "Puhelimitse huoltoon ei tahdo saada yhteyttä, vaan tunnin-kahden mittaiset jonotukset ovat täysin arkipäivää.

Tesla on ratkaissut ongelman lisäämällä auton käyttöjärjestelmään ja puhelinsovellukseen mahdollisuuden varata aika suoraan verkosta nappia painamalla. Lisäksi huoltojonot ovat olleet pitkiä, ja yksinkertaiseenkin operaatioon on aikoja saanut odottaa viikkotolkulla. Vantaan Sanomat kertoi jo kaksi kuukautta sitten Tesla-huollon olleen niin ruuhkautunut, ettei uusia huoltoaikoja voinut edes varata.
Kuluvana talvena Tesla Model 3:ssa ja Model Y:ssä ilmenneet lämmityslaiteongelmat ovat kärjistäneet tilannetta. Pakkastalvena perusmallin lämmitys lakkasi kokonaan toimimasta, ja igluiksi muuttuneet autot jouduttiin hinaamaan organisaation kahden Suomessa toimivan merkkikorjaamon pihoihin. Yhä venyneet huoltojonot törmäsivät lisäksi autoalaa yleisemminkin vaivaavaan komponenttipulaan, mikä on saanut Tesla-omistajat raivon partaalle."
Linkki: https://www.iltalehti.fi/sahkoautot/a/5dab1449-cd81-4431-9192-00ca6f3c6b9d

[ 2 viestiä | ]