Taivaassa on ruuhkaa. Taivaassa on ruuhkaa.
Köllötteleviä kisuja Köllötteleviä kisuja
Muutama webm 15 Muutama webm 15
Normi maanantai Normi maanantai
Muutama webm 14 Muutama webm 14
Runt of the litter Runt of the litter
Gondola Gondola
@vumpalouska irl? @vumpalouska irl?
Jazz Jazz
Keila kikkailee Keila kikkailee
Helvetissä. Helvetissä.
Syy miksi Suomessa ei ole muovipussiongelmaa Syy miksi Suomessa ei ole muovipussiongelmaa
Kaupunkien talvikunnossapito Kaupunkien talvikunnossapito
HNNNGGGGG HNNNGGGGG
Pilkillä. Pilkillä.
Running through neighborhood Running through neighborhood
Keppihevonen! Keppihevonen!
Sika Sika
Sulla on jotain tuossa.... Sulla on jotain tuossa....
Ninjailua Ninjailua
Kerrostaloja kukkaron mukaan Kerrostaloja kukkaron mukaan
Kaikista pahimpia rikollisia Kaikista pahimpia rikollisia
Niin! >:3 Niin! >:3
Ankea ystävänpäivä Ankea ystävänpäivä
 746 näyttökertaa, 12 viestiä, 0.29 MB, 2 tiedostoa, 17.08.2021 19:36:47
[ + 9 - | ]

Kiitos Mestari!

[55844] [7f7pc.jpg] [0.07 MB] [780x433] [] []
7f7pc.jpg
[55843] [c0lr3.jpg] [0.21 MB] [687x1190] [] []
c0lr3.jpg

18.08.2021 01:21:45
#491084 [+-] Piilota Suosittele

Tilanne on juurikin näin. Heti kun ote lerpahtaa alkaa ählämien touhu. Sama on ollut nähtävissä kaikkialla mihin niitä on viety. Ruotsi, Suomi, joista ruotsilla vielä tällä hetkellä pahemmat tilanteet. Mutta Suomi tulee kovasti perässä hetki hetkeltä. Itäkeskuksen alue on menetetty. Kontula, Myllypuro, Itäkeskus, Vuosaari. POhjoisella alueella on alkanut vaellus käymään pois, koska niitä alkanut näkymään. Lieveilmiöinä leikkikentän uima-altaat on poissa käytöstä, koska niissä pestiin vaatteita. Talonyhtiöiden pesutiloissa (matto & vaatepesula) pestään koko suvun vaatteet ja matot (sama meininki manneilla ja ählyillä).

Helsingistä on alkanut kato käydä. Syntysuomalaiset muuttavat muualle. Alueille, johon ei somali ja ähly ei halua mennä. Nyt se on aivan selvä asia miksi muuttavat.

18.08.2021 17:51:42
#491236 [+-] Piilota Suosittele

Juuri näin.

Tavallinen kansa siellä halailee talibanitaistelijoita ja juhlii talibaneja kadulla.

Muutama harva äänekäs sitten on huolissaan itsestään, perheestään, sukulaisistaan, jotka väitetysti pitävät talibaneja ongelmana.

Jos Afganistanista alkaa "Eurooppa-vyöry", niin todellisuudessa sieltä tulee talibaneja ja taliban-mielisiä suurin osa ja vain muutama harva oikeasti hädässä oleva. Etenkin, jos "hädässä oleva" on mies. Nuoret naiset ja etenkin teinitytöt ovat riskiryhmässä, mutta Eurooppa-vyöryn iskiessä, me tiedämme aiemmista hyvin, ketkä sieltä "turvaa" hakemaan läpsyttelevät. Eivät todellakaan teinitytöt. Ehkä teinipojiksi itseään väittävät, mutta heillä on ikää keskimäärin 35 vuotta, sharia-lakia kannatetaan ja heidän mielestään teinitytöt pitää pakkonaittaa heille.

Sinisilmäisyydellä, naiiviudella ja ylitsevuotavan typerällä ihmiseen luottamisella ja uskomisella Eurooppa tuhoaa itsensä, ellei estä Eurooppaan kohdistuvaa vyöryä maista, joiden kansalaiset vain eivät voi integroitua länsimaisiin oikeusvaltioihin.

[ 12 viestiä | ]