Skilled assassin Skilled assassin
Moi siellä :3 Moi siellä :3
ministerit ministerit
perse perse
Onlyfans Onlyfans
John Dillermand-Lastenohjelmia Tanskanmaalta John Dillermand-Lastenohjelmia Tanskanmaalta
Hitlerin voitontanssi Hitlerin voitontanssi
Cyberpunk Venäjä Cyberpunk Venäjä
aku ankan paskalaulu. aku ankan paskalaulu.
Videokollaasi paremmalta ajalta Videokollaasi paremmalta ajalta
Tyydyttävää Tyydyttävää
Mew :3 Mew :3
Niin monta ruokaa Niin monta ruokaa
tulihan se sieltä :3 tulihan se sieltä :3
Tallan kirves Tallan kirves
Kärsimystä sukupolvesta toiseen Kärsimystä sukupolvesta toiseen
...hallitus ei ole noudattanut eduskunnan päätöstä... ...hallitus ei ole noudattanut eduskunnan päätöstä...
Nami nami sushia Nami nami sushia
Äidin salainen resepti (feat. Gordon ramsey) Äidin salainen resepti (feat. Gordon ramsey)
Nyt kävi näin :3 Nyt kävi näin :3
Mielipide Mielipide
Rahakas bisnes Rahakas bisnes
hyi hyi
Yhteiset päämäärät Yhteiset päämäärät
 471 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 07.01.2026 12:33:18
[ + 6 - | ]
👑 Plussatuin 07.01.2026.
👑 Katsotuin 07.01.2026.

Mestarin kysymys

[85474] [tiedosto.jpg] [0.12 MB] [1079x1014] [] []
tiedosto.jpg

jussi

(52)  · 

halla-aho

(72)  · 

mamut

(32)  · 

nekrut

(7)
07.01.2026 12:51:00
#733959 [+2] Piilota Suosittele

Kyllä tänne mahtuu heittämällä vaikka miljardi ihmistä lisää. #MeilläOnTilaa #MeilläOnTaikaseinä #BLM

07.01.2026 15:14:24
#733981 [+2] Piilota Suosittele

Vihreät ja vasenlaita: "Otetaan lisää velkaa *HURR*DURR* jokainen maahanmuuttajaan laitettu euro tulee kahtena takaisin *HURR*DURR*."

Eipä silti oikeistolaidankaan toiminta riemua / toivoa herätä, mutta yrittävät sentään jollain keinolla pysäyttää näitä elämäntapa sossupummi ryhmiä, mutta aina on joku ihmisoikeus, perustuslaki, yksilönvapaus tms miksi pitää myöntää vastikkeetonta yhteiskunnan rahaa tyypeille joilla ei ole halua integroitua yhteiskuntaan, opiskella kieli / ammattitaitoa, hakea & tehdä töitä.

Sitten kun valtion & julkisyhteisöjen velka on +100% bkt:sta, voidaan odottaa IMF:n väliintuloa ja aikaisempien väliintulojen perusteella (esim.kreikka 2010-2015) kyyti on kylmää kun eläkkeitä, julkisenpuolen palkkoja ja työpaikkoja leikataan (mikä kyllä voisi olla paikallaan myös täällä).

Jos luisu ja holtiton sosiaaliavustusten jakelu jatkuu, voi olla että kaikki turvaverkko etuudet katkaistaan (kun ei rahaa enää ole jakaa, edes velaksi), niiltäkin jotka ovat oikeasti niiden tarpeessa, kuten eläkeläiset, sairaseläkeläiset, kehitysvammaiset, osittain työkyvyttömät jne...

Sitten meillä on oikeasti väkeä asumassa pahvimajoissa, hätäsuojissa, siltojen alla ja yleisillä paikoilla istuu porukka pahvikylttien kanssa kerjäämässä, tai pyytämässä ruokapalkkaa tai 5€/h palkalla valmiina tekemään mitä tahansa raskasta työtä.

07.01.2026 16:01:18
#733985 [+3] Piilota Suosittele

>>733981 Oikeisto näyttää keräävän noit neekereitä tänne ihan yhtälailla mikäli tätä nykyistä voi edes oikeistoksi sanoa.
Jos tilanne menee tuohon pahvimaja malliin niin sitten on aikalailla pakko alkaa valumaa kaikilla kehä3 liepelle talveksi.

07.01.2026 17:53:36
#733989 [+2] Piilota Suosittele

>>733985
Niin, toiset haluaa maahanmuuttajia tänne kun ne on niin *ihania* ja niillä on niin ikävä olla kotimaassaan.

Kun taas toiset haluaa maahanmuuttajia tänne woltti, taksi, bussi kuskeiksi ja 8€/h palkalla siivoamaan, kun ei kantasuomalaiset suostu, koska tarjotulla palkalla ei tule toimeen.

07.01.2026 23:41:22 | 23:42:10
#734025 [+4] Piilota Suosittele

>>733985
Tämä on se ongelma. Meillä ei ole kunnon oikeistoa, ja joku kutsuu PS:ää vielä laitaoikeistoksi tai äärioikeistolaisiksi ja lisäksi populisteiksi. Meillä on kyllä äärivasemmisto, se on koko vasemmisto, pahimpana Vasemmistoliitto ja Vihreät joita johtaa SDP ensi vaalikaudella.

08.01.2026 10:18:24
#734050 [+1] Piilota Suosittele

Viesti meni hukkaan, kun kansan mieli on myrkytetty sosialismilla ja itsetuhoisella empatialla. Media keskittyy mieluummin demonisoimaan viestintuojaa, kuin selvittämään puolueettoman tilastomatemaatikon kanssa milloin keikahduis piste saavitetaan :(

[ 7 viestiä | ]