Ruma kukka Ruma kukka
Asiat järjestykseen Asiat järjestykseen
Paloasemalla Paloasemalla
tippuuko? tippuuko?
Kesäjuoma Kesäjuoma
Kaskuja Kaskuja
miten kaadat pepsiä ilman kuplia miten kaadat pepsiä ilman kuplia
kurrnau kurrnau
Poliisi Poliisi
quantum quantum
beer cunt beer cunt
uliuliuliuliuilililuillo0looöoölööö uliuliuliuliuilililuillo0looöoölööö
Illanvieton ainekset Illanvieton ainekset
Das Boot Das Boot
Normipäivä GTA V Onlinessa Normipäivä GTA V Onlinessa
Amerikkalaista maantietoa Amerikkalaista maantietoa
viikko olmilla rahoilla, vaan 200€ meni eli ei paljo :DD viikko olmilla rahoilla, vaan 200€ meni eli ei paljo :DD
Suomalainen superduo Suomalainen superduo
rakasta lähimmäistäsi huora rakasta lähimmäistäsi huora
Löyty tällanen rannalta. En tiedä mitä tekisin tälle.. Löyty tällanen rannalta. En tiedä mitä tekisin tälle..
Habs & Tills Habs & Tills
bob bob
nyt ollaan heikoilla vesillä nyt ollaan heikoilla vesillä
"It's raiding time." "It's raiding time."
 561 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.4 MB, 1 tiedosto, 01.07.2021 12:50:49
[ + 2 | ]

Sote maaliin 👍

[54911] [Screenshot_20210701-124543_Twitter.jpg] [0.4 MB] [1079x1171] [] []
Screenshot_20210701-124543_Twitter.jpg

01.07.2021 13:01:57
#476820 [+-] Piilota Suosittele

No hyvä että edes joku sai maaliin. Sipilä, Stubb ja Katainen ei saanut ja siinäkin Soini mietti esikuntineen, että miten tämäkin liittyy maahanmuuttoon.

01.07.2021 14:34:39
#476845 [+-] Piilota Suosittele

En tajua miksi on hoitojonoja olemassa. Kun ne aina pysyy kuitenkin saman pituisina vuodesta toiseen. Eli joskus on vaan jätetty hoitamatta ja jonoa ei ole koskaan purettu? Mitäs jos kaikki terveysasemat tekis vaikka tunnin ylimääräistä hoitoa joka päivä pari kuukautta niin saatais nuo jonot purettua pois. Tuskin veisi valtiota konkurssiin kun rahaa kerran voi lainata loputtomasti ja pidemmän päälle varmaan tulisi halvemmaksi kun ihmisten vaivat ei pahenisi odottaessa vaan saisivat heti hoitoa.

02.07.2021 10:06:05
#477130 [+-] Piilota Suosittele

Odotatteko te hyvät ihmiset 3 kuukautta hoitoon pääsemistä? Minä pääsen yleensä Mehiläiseen heti seuraavana päivänä. Kannattaa tilata siis ambulanssi jos on joku oikeasti hätänä. Kolmessa kuukaudessa et enää tarvitse hoitoa. Olet joko parantunut tai kuopassa.

[ 5 viestiä | ]