motivaatio sanna motivaatio sanna
hapsin vaimo hapsin vaimo
Valtakunnanjohtajan näkemys lesboista. Valtakunnanjohtajan näkemys lesboista.
ansaan astutus ansaan astutus
Ilmastonmuutos huijaus Ilmastonmuutos huijaus
ACE OF SPADES ACE OF SPADES
Huutokilpailu Huutokilpailu
Laihdutti saatana Laihdutti saatana
Ammattihitsari Ammattihitsari
Etsikää George Jetson Etsikää George Jetson
Kalliolle kukkulalle Kalliolle kukkulalle
makuupatja makuupatja
Vankilasta voimavaroja sotaleikkeihin Vankilasta voimavaroja sotaleikkeihin
mailman onnellisin kansa mailman onnellisin kansa
bambi bambi
Juutalaiset Juutalaiset
Sotasuunnitelma Sotasuunnitelma
Alfan alhainen läpäisykyky Alfan alhainen läpäisykyky
Etnisyyden vaihto Etnisyyden vaihto
Kassit Kassit
hyvä meininki hyvä meininki
Pekka ja Pätkä värillisinä Pekka ja Pätkä värillisinä
Vanha ja viisas ohjaa nuorta Vanha ja viisas ohjaa nuorta
Kannattaa kadota Kannattaa kadota
 449 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto, 25.04.2021 18:23:53
[ + 3 | ]

Näihin maihin lähetetään rahaa

[53333] [afr.jpg] [0.1 MB] [1008x776] [] []
afr.jpg

kehitysapu

(7)  · 

afrikka

(84)
25.04.2021 18:30:59
#458868 [+1] Piilota Suosittele

Kyllä kai kun nuo apinat ei osaa/älyä/halua hyödyntää luonnonvaroja tai muutenkaan kehittyä. Siirtomaa-ajan lopettaminen oli virhe ja veikkaan että noin 200 vuoden päästä neekeröt itsekin tajuavat sen kun edelleen elävät paskassa.

25.04.2021 19:18:38
#458877 [+-] Piilota Suosittele

Koko afrikka, lähi-itä ja osa aasiaa, sama ongelma.
Omaisuus, rahat menevät valtapitäville ja heidän lähipiirille tai klaanille joka taas käyttää rahat aseisiin, sotimiseen ja tottakai italialaisiin urheiluautoihin, sveitsiläisiin luxus rannekelloihin, ranskalaisiin muotivaatteisiin, asuntoon monacossa tai nizzassa ym "rich nigga" paskaan.
Muu kansa ( keskimäärin 99% väestöstä) saa tienata sen 0,4€ päivässä orjatöissä tai päästä palkkakuopasta peräti 5-20€ päivä ansioihin + mitä saa ryöstettyä, värväytymällä johonkin armeijaan (kapinallisten, naapurimaan kapinallisten tai oman maan viralliseen), tosin todennäköisyys väkivaltaiseen kuolemaan kasvaa tuon jälkeen mutta who care´s kun "Ugala bugala monneyy!" tai "Allah ackbar, 72 neitsyttä odottaa!"

25.04.2021 22:24:40
#458948 [+-] Piilota Suosittele

Jos 20-vuotias neekeri jota voi pitää aikuisena ajattelisi 20v tähtäimellä tulevaisuuteen, voisi hän nauttia 40-vuotiaana rikkaana miehenä tulevaisuudesta. Miksi neekeri ei tähän kykene?

Käytän sanaa neekeri jotta kaikille tulisi asiani selväksi, en rasistisessa mielessä. Inhoan myös valkoisia neekereitä ja rasisteja vailla syytä rasismiin.

26.04.2021 17:12:39
#459050 [+-] Piilota Suosittele

>>458963
Yhtä paljon kuin Suomen infran, luonnonvarojen ja teollisuuden kohdalla (monimutkaisempaa), pitäisi Afrikan valtioiden pakkolunastaa nimellistä summaa vastaan nämä luonnonvarat.

He eivät sitä tee, koska pieni päättävä piiri saa kehitysapurahat ja sievoisen palkkion lisäksi.

[ 6 viestiä | ]