Muscle Time Muscle Time
ANNA MÄ MAISTAN EES VÄHÄ ANNA MÄ MAISTAN EES VÄHÄ
isomman oikeudella isomman oikeudella
Kettelauma Kettelauma
rabsuta sitä kissiä rabsuta sitä kissiä
2011 nevö föget 2011 nevö föget
hieno hyppy krossipyörällä hieno hyppy krossipyörällä
rajumpi strippiklubi rajumpi strippiklubi
mjäy olen kissa mjäy olen kissa
tuontiongelmaa italiassa tuontiongelmaa italiassa
Uudet sukat Uudet sukat
ag-plöö ag-plöö
fatality fatality
haiset homolta haiset homolta
lampunvaihto lampunvaihto
Kukas teistä homoista sopii seksitreffejä? Kukas teistä homoista sopii seksitreffejä?
alien alien
xbox live xbox live
Helsinki Helsinki
sängyn alla on mies sängyn alla on mies
ählämit ählämit
neekeri varastaa sähköä neekeri varastaa sähköä
Pelastakaa Kalevin Poonukset Pelastakaa Kalevin Poonukset
Kohta on kello pykälässään :3 Kohta on kello pykälässään :3
 630 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto, 25.04.2021 18:23:53
[ + 3 | ]

Näihin maihin lähetetään rahaa

[53333] [afr.jpg] [0.1 MB] [1008x776] [] []
afr.jpg

kehitysapu

(7)  · 

afrikka

(92)
25.04.2021 18:30:59
#458868 [+1] Piilota Suosittele

Kyllä kai kun nuo apinat ei osaa/älyä/halua hyödyntää luonnonvaroja tai muutenkaan kehittyä. Siirtomaa-ajan lopettaminen oli virhe ja veikkaan että noin 200 vuoden päästä neekeröt itsekin tajuavat sen kun edelleen elävät paskassa.

25.04.2021 19:18:38
#458877 [+-] Piilota Suosittele

Koko afrikka, lähi-itä ja osa aasiaa, sama ongelma.
Omaisuus, rahat menevät valtapitäville ja heidän lähipiirille tai klaanille joka taas käyttää rahat aseisiin, sotimiseen ja tottakai italialaisiin urheiluautoihin, sveitsiläisiin luxus rannekelloihin, ranskalaisiin muotivaatteisiin, asuntoon monacossa tai nizzassa ym "rich nigga" paskaan.
Muu kansa ( keskimäärin 99% väestöstä) saa tienata sen 0,4€ päivässä orjatöissä tai päästä palkkakuopasta peräti 5-20€ päivä ansioihin + mitä saa ryöstettyä, värväytymällä johonkin armeijaan (kapinallisten, naapurimaan kapinallisten tai oman maan viralliseen), tosin todennäköisyys väkivaltaiseen kuolemaan kasvaa tuon jälkeen mutta who care´s kun "Ugala bugala monneyy!" tai "Allah ackbar, 72 neitsyttä odottaa!"

25.04.2021 22:24:40
#458948 [+-] Piilota Suosittele

Jos 20-vuotias neekeri jota voi pitää aikuisena ajattelisi 20v tähtäimellä tulevaisuuteen, voisi hän nauttia 40-vuotiaana rikkaana miehenä tulevaisuudesta. Miksi neekeri ei tähän kykene?

Käytän sanaa neekeri jotta kaikille tulisi asiani selväksi, en rasistisessa mielessä. Inhoan myös valkoisia neekereitä ja rasisteja vailla syytä rasismiin.

26.04.2021 17:12:39
#459050 [+-] Piilota Suosittele

>>458963
Yhtä paljon kuin Suomen infran, luonnonvarojen ja teollisuuden kohdalla (monimutkaisempaa), pitäisi Afrikan valtioiden pakkolunastaa nimellistä summaa vastaan nämä luonnonvarat.

He eivät sitä tee, koska pieni päättävä piiri saa kehitysapurahat ja sievoisen palkkion lisäksi.

[ 6 viestiä | ]