Media ukrainan tilanteesta Media ukrainan tilanteesta
marvel hönös marvel hönös
Hyvän mielen video Hyvän mielen video
kesäyön ajelija kesäyön ajelija
Mr, Pihvi Mr, Pihvi
natsien valtakunta natsien valtakunta
OnEi OnEi
tieteellinen tuktimus tieteellinen tuktimus
Forrest apu Forrest apu
Lauantailollot Lauantailollot
pelastaja stepan pelastaja stepan
Kaikki halusivat EU:hun aikanaan Kaikki halusivat EU:hun aikanaan
hoitajat on itsekkäitä ihmisiä hoitajat on itsekkäitä ihmisiä
Meemit. Meemit.
plöts! plöts!
Buenas noches Mein Führer Buenas noches Mein Führer
traktori iski jälleen traktori iski jälleen
Istukaa, luolaston palaveri alkaa. Istukaa, luolaston palaveri alkaa.
Tummankeltanen uloste Tummankeltanen uloste
kokeile sinäkin kokeile sinäkin
Tony "pupillit" Halme Tony "pupillit" Halme
Kuvakommentti Kuvakommentti
sannan tissi sannan tissi
Maksuton taksi työttömille Maksuton taksi työttömille
 618 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.42 MB, 1 tiedosto, 09.06.2020 20:46:49
[ + 5 - | ]

UAZ 315126

[44087] [tiedosto.jpg] [0.42 MB] [1234x1600] [] []
tiedosto.jpg

uaz armeija auto

09.06.2020 23:00:39
#352735 [+-] Piilota Suosittele

joskus noin 20 vuotta sitten kun muutettiin tänne, oli autotallissa minttikuntoinen nissan cherry. Voi kun silloin olisi arvannut ettei autotallia käytetä yhtään mihinkään, niin olisi jäänyt cherry sinne odottelemaan. Nyt kun viimeinekin lapsi on aikuinen olisi aikaa ja viitsimistä puunata se kuntoon ja katsastukseen, mutta sille sitten tuli tilattua kuljetus ja pois nurkista. Kilsojakin oli ensimmäinen ja viimeinen kerryttänyt vain 62K

10.06.2020 19:59:52
#352930 [+-] Piilota Suosittele

>>352735
Kun meni offtopiciin tuokin, niin jatkan autokadotusharmistuksilla.

Muija ei ollut ajanut ajokorttia eikä ollut siitä aiemmin puhunutkaan, mutta kun päätyi eräälle operaattorille koulun ohessa (ja myöhemmin koulun jälkeen) töihin ja piti olla illalla töillä, yhtäkkiä saunassa otti asian esille, että pitäisiköhän ajaa kortti ja hankkia auto (suomeksi, hanki mulle auto).

Ensimmäiseksi tuli tunne, että voi perkele, olisit nyt puoli vuotta sitten saman heittänyt esille, niin ei olisi tullut annettua 190tkm ajettua pommivarmaa 1.6 litraista Peugeot 309:iä autoliikkeeseen vaihdossa vaan pitänyt sitä odottamassa. Taisin jonkun 1600 euroa siitä vaihdossa saada (sinänsä hyvä diili, että auto oli maksanut 2100 euroa reilu pari vuotta aiemmin eikä siihen tarvinnut oikein mitään tehdä ja uusi autokin oli tiputettu 9 donasta ulosheittohintaan 6 donaan juuri).

No, sitten ostamaan muijalle aivan helvetillinen 3" mökärännillä varustettu 205 1.9 GTI 900 eurolla. Ei ollut kaunis eikä tosiaan ihan ehjäkään. Sitä ei saanut sammumaan vaikka olisi tempaissut kytkimen ampumalla lattiasta ylös... ja naapuritkin tiesivät kun muija tuli 23:25 kotiin illalla.

Reilu 6kk myöhemmin 205 GTI mäkeen, itselle 206 GTI ja oma silloinen auto muijalle.

[ 2 viestiä | ]