Demonstroitu Totuus Demonstroitu Totuus
Kuuma Kuuma
kyllä abortti pitäis kieltää kyllä abortti pitäis kieltää
Rengery Rengery
Valepukuiset sorsat Valepukuiset sorsat
Junes on putkassa Junes on putkassa
Ens vuonna ois Blade Runnerin tapahtumavuosi Ens vuonna ois Blade Runnerin tapahtumavuosi
Pizzakuski toimittaa Pizzakuski toimittaa
False Positive - Last-Ditch (4/?, korjattu) False Positive - Last-Ditch (4/?, korjattu)
Sekosi saatana Sekosi saatana
Auringon ulostulo Auringon ulostulo
Voitonpäivä Voitonpäivä
Повреждения происходят ... Повреждения происходят ...
Perkele aina käy noin Perkele aina käy noin
Kuvaotokset #47 Kuvaotokset #47
Kevätbörhiäiset :3 Kevätbörhiäiset :3
...mutta osaatko nimetä heidät? ...mutta osaatko nimetä heidät?
Ei käynyt lähelläkään Ei käynyt lähelläkään
Kondomikysely Kondomikysely
Best keygen music on piano Best keygen music on piano
Taide on rankka laji Taide on rankka laji
Kevät Kevät
Kola-Börhit Kola-Börhit
Luolastolainen kylillä Luolastolainen kylillä
 849 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.42 MB, 1 tiedosto, 09.06.2020 20:46:49
[ + 5 - | ]

UAZ 315126

[44087] [tiedosto.jpg] [0.42 MB] [1234x1600] [] []
tiedosto.jpg

uaz armeija auto

09.06.2020 23:00:39
#352735 [+-] Piilota Suosittele

joskus noin 20 vuotta sitten kun muutettiin tänne, oli autotallissa minttikuntoinen nissan cherry. Voi kun silloin olisi arvannut ettei autotallia käytetä yhtään mihinkään, niin olisi jäänyt cherry sinne odottelemaan. Nyt kun viimeinekin lapsi on aikuinen olisi aikaa ja viitsimistä puunata se kuntoon ja katsastukseen, mutta sille sitten tuli tilattua kuljetus ja pois nurkista. Kilsojakin oli ensimmäinen ja viimeinen kerryttänyt vain 62K

10.06.2020 19:59:52
#352930 [+-] Piilota Suosittele

>>352735
Kun meni offtopiciin tuokin, niin jatkan autokadotusharmistuksilla.

Muija ei ollut ajanut ajokorttia eikä ollut siitä aiemmin puhunutkaan, mutta kun päätyi eräälle operaattorille koulun ohessa (ja myöhemmin koulun jälkeen) töihin ja piti olla illalla töillä, yhtäkkiä saunassa otti asian esille, että pitäisiköhän ajaa kortti ja hankkia auto (suomeksi, hanki mulle auto).

Ensimmäiseksi tuli tunne, että voi perkele, olisit nyt puoli vuotta sitten saman heittänyt esille, niin ei olisi tullut annettua 190tkm ajettua pommivarmaa 1.6 litraista Peugeot 309:iä autoliikkeeseen vaihdossa vaan pitänyt sitä odottamassa. Taisin jonkun 1600 euroa siitä vaihdossa saada (sinänsä hyvä diili, että auto oli maksanut 2100 euroa reilu pari vuotta aiemmin eikä siihen tarvinnut oikein mitään tehdä ja uusi autokin oli tiputettu 9 donasta ulosheittohintaan 6 donaan juuri).

No, sitten ostamaan muijalle aivan helvetillinen 3" mökärännillä varustettu 205 1.9 GTI 900 eurolla. Ei ollut kaunis eikä tosiaan ihan ehjäkään. Sitä ei saanut sammumaan vaikka olisi tempaissut kytkimen ampumalla lattiasta ylös... ja naapuritkin tiesivät kun muija tuli 23:25 kotiin illalla.

Reilu 6kk myöhemmin 205 GTI mäkeen, itselle 206 GTI ja oma silloinen auto muijalle.

[ 2 viestiä | ]