>>704227 Näinhän se on. Ei ole ennenkään kehittyneet, ei nyt eikä tulevaisuudessa kehity vaikka kuinka paljon rahaa kipataan sinne. Välikäsiä on jo niin monta että loput mitä jää afrikkaan jaettavaksi, menee semmoiselle neekeripäällikölle joka aivan varmana takaa sen että "kehitysapurahabisnes" jatkuu tulevaisuudessakin.
>>704233 Kyllä ny hitaampikin tajuaa, että jos on jo tyyliin 50 vuotta kipattu sinne rahaa eikä mikään koskaan muutu niin turhaa hommaa se on. Suomalaisetki aikonaan kävi rakentamassa neekerikyliin kaivoja ja tais jättää ne työkalutkin sinne, että saavat tehdä lisää. Ja vitun posket. Ne möi työkalut saman tien ja osti rynkkyjä saaduilla rahoilla. Jotenki tuntuu sille, että afrikan neekeri on vähän ku kultakala joka elää puhtaasti nykyhetkessä eikä sillä oo muistia tai kykyä ajatella iltaa pidemmälle.
Vittuako niille mitään rahaa lähettää ku ne joilla raksuttaa edes apustavasti tulee tänne loisimaan. Jos joskus olisin miljonääri niin perustaisin hyväntekeväisyysjärjestön joka jakaa kortsuja kehitysmaihin ja maksaa sterilisoinnista tyyliin kuukauden ruuat paikalliskohteessa. Mutta mitä enemmän toukkia ne on tuottaneet niin sitä vähemmän maksetaan operaatiosta.
>>704262 No sehän niillä tulee jo syntymälahjana, mutta ehtivät polkasta taas uuden sukupolven kehiin. Joku semmonen kunnon automaatti mihin ne menee seisomaan niin robottikädet leikkaa munat irti ois kyllä vitun jeba.
[
8 viestiä
|
]
⭰
joe pedo
Emma
Marin ja vaaleanpunainen pantteri
Lahden demari Eerik Mantere
Tulkaa suvakit ja vihervasurit ihan millon vaan koittaa.
Social Justice Warriors
Persu näkee tummaihoisen ihmisen
Neekerit viihtyy koulussa
Äärioikeisto ja muutama kuva.
samaistuin
Kansan edustaja
Parempi ihminen 🤤
Persut petti kansan jälleen
Suomi.
SDP mainos
Lisää Sannaa
uskovaiset
Taas demari tietenkin 😄
Marin🤣
Resitance
Kriisiapua afrikantähden uhreille 🤣
Kyllä professori, nyt eletään muunnellun euklidian aikoja