Kuten sanottu niin kukaan ei kannattaisi vihreitä tai vasemmistoa ellei se olis heille kannattavaa bisnestä. Sit on erikseen radikaalit nuoret ja vähän vanhemmatkin jotka taistelee aatteesta mutta eivät ymmärrä olevansa vain sätkynukkeja eturintamassa.
>>675923 Niin eli idiootit, noi käyttää niitä härskisti hyväkseen, osa niistäkin on idioott.. siis kaikki ne idiootteja ovat aina olleet, mutta kelle ei raha kelpaisi?
Miksi tätä ei näy uutisisssa? Tuosta riittää jaettavaksi jopa Ukkolan kolumnille olla "oikeata mieltä" tai hämätä jollain vasemmistolle epäolennaisen epäedullisella.
Tuulivoima saa tuotantotukea. Eli jokainen tuulinen päivä maksaa veronmaksajille ja näin parinkympin alkupääomalla (ei liikevaihdolla) pystyy kusettamaan valtiolta kymmeniä miljoonia tukina.
Kyselin joskus aiheesta naamakirjassa Ville Niinistöltä ja jostain syystä heppu esti.
[
3 viestiä
|
]
⭰
Vaalitulos
Suursilakan kootut 🤣
Putinin trollin äkykkyys osa 476
Suomen Trump 🤣
demari
Jotain rajaa!
Aloitetaan uusi kierros demarilla
Samariinin ajatukset
Hyvin meni taas 🤦♂️
Natsisaksa on ihan helvetin iso nykyään
Sekoomus ja välikysymys
No niin...
Demarit ja keskusta 😂
Ei sen vaikeampaa
Alivaltiosihteeri - Tuhansien järkien maa
Vihreiltä jotain järkevää, ohhoh!
Ylen kaksinaismoralismi.
Valitettavasti kaikki eivät ole saman arvoisia. Ali-ihmisiä on