Mitä tämä oikein yrittää kertoa sillä, että edes sotatilassa ei voi luopua oikeudesta suojella elämää ? Tokko yleensä sodassa ainakin toisen osapuolen koko helevetin idea on yrittää suojautua valloitusta yrittävää osapuolta vastaan ?
Venäjä käyttää härskisti hyväksi vanhoja herrasmiessääntöjä, joille tässä maailmantilanteessa pitäisi ymmärtää olla antamatta sen kummempaa painoarvoa.
Saas nähä, että saadaanko ihan aseellinen konflikti kesään mennessä, kun venäjän puolelta ruvetaan suorastaan ajamaan näitä tunkeutujia metsien kautta tänne.
Mutta joka tapauksessa ennemmin puolan malli, missä raja on oikeasti kiinni ja valvottu, kun, että tänne kävellään laumoittain asylumia hoilaten ja sitten kadotaan viranomaisilta kun taustoja käydään läpi.
[
2 viestiä
|
]
⭰
Arvovalinta.
Taistelevien työläisten eturintama!
Yle propagandaa taas 25.
Sanna Marinin uusi uniformu
Vasemmiston taloustieto.
SDP
Ylen alennustila osa 2
Ilmasto ja eu.
Olet murhaaja
Vasemmiston lääke laittomaan maassaoloon
suuri luottamuskysely
Töhrijät.
Jussi taas laukoo totuuksia.
Irstas viesti
6 kiihoittavaa kuvaa
Miljonäärivero
20-luvun homokommari suvakit Neuvostoliitossa
E-e-en m-m-mä s-s-sanonu niin... APUA FASISTIT HYÖKKÄÄ!!!!