Mitä tämä oikein yrittää kertoa sillä, että edes sotatilassa ei voi luopua oikeudesta suojella elämää ? Tokko yleensä sodassa ainakin toisen osapuolen koko helevetin idea on yrittää suojautua valloitusta yrittävää osapuolta vastaan ?
Venäjä käyttää härskisti hyväksi vanhoja herrasmiessääntöjä, joille tässä maailmantilanteessa pitäisi ymmärtää olla antamatta sen kummempaa painoarvoa.
Saas nähä, että saadaanko ihan aseellinen konflikti kesään mennessä, kun venäjän puolelta ruvetaan suorastaan ajamaan näitä tunkeutujia metsien kautta tänne.
Mutta joka tapauksessa ennemmin puolan malli, missä raja on oikeasti kiinni ja valvottu, kun, että tänne kävellään laumoittain asylumia hoilaten ja sitten kadotaan viranomaisilta kun taustoja käydään läpi.
[
2 viestiä
|
]
⭰
Alivaltiosihteeri - Tuhansien järkien maa
Yle propagandaa taas 25.
SDP ja väärä säästäminen
Political Correctness
Ilon ja onnen päivä
Putin (zoomaa)
Koiron transformaatio
Muutama kuva 24.
Joe Rogan - Antifa
Letsgobrandon
Huumeet ei ole hyväksi.
Viherpiipertäjät asialla :D
Ruotsin lähiövertailua
Redskins Owner Caves To Leftist Mob Decides To Change Team Name