Kokoomus on nimenomaan talousosaaja puolue. Kokoomus täyttää omat ja kaverien taskut muiden avulla, paskat sitten kaikesta muusta, eli jos kokkari saa miljoonan sillä että jokin tulee maksamaan valtiolle miljardin niin hetkenpäästä kokkarilla on se miljoona miinus lahjukset kavereille.
Noo sitrassahan on reilu 180 työntekijää ja siellä käy paljon suojatyöpaikkaa hakevia nykyisiä ja entisiä kansanedustajia, ministereitä, virkakyöstejä ja tottakai rahoitusta hakevia huuhaa villejä tai yhteiskunta terroristeja. Joten kyllä se n.1370€/vrk tarjoiluihin on ihan kohtuu summa.
Jos nuo ruttoiset sekakäyttäjät eivät olisi olleet tukiaisilla elävien vasemmistoliittoa kannattavien vetkuroistojen kanssa jatkuvasti ydinvoimaa vastaan, niin meillä ei olisi mitään energiaongelmia. Meillä olisi Pyhäjoella jo pannu kuumana ja sähköä riittäisi.
Toivottavasti tämä ymmärretään (mukaan lukien Vihreiden osallisuus Caruna-sotkussa ja sitä kautta Uniper -kaupoissa) ja rankan talven jälkeen, kun ollaan äänestysuurnilla, ihmiset muistavat tämän ja vihreitä ei eduskunnassa enää näy (eikä kovin montaa vasemmistoliiton vetkuroistoakaan).
[
2 viestiä
|
]
⭰
Kaarle Suuri. Saksa-Ranskan ensimmäinen keisari. Eka Reich
Ei meillä ole korruptiota...
Vasurit ja vihreät
Junssi jauhottaa jälleen
Frumppi rakentaa muurin yay!
Puolueiden rahoitusta..
Ukraina saa tukea jopa avaruudesta
Hyvä hallitus.
Keijo on taas todellisuutta.
Siinähän se sitten tuli taas
Mitä PS muka on saanut aikaan hallituksessa?
Taas Marinaa.
Politiikkaa
Näin alkoi ja noin loppui..
Ano ja VKK vouhotti olevansa passi vastaisia..
Muutama kuva 25.
Yle propagandaa taas 32.
Kansa
Kun edes sun oma vaimo ei äänestä sua!
Nyt on taas viimesen päälle aivopieru
Vapaus, veljeys ja fasismi. Viva La France!
Orpo
suuri luottamuskysely
Valitettavasti kaikki eivät ole saman arvoisia. Ali-ihmisiä on